REKLAMA

Ile Polacy pracują w Wielki Piątek i Wigilię? PSL uważa, że za długo

  • Autor: PAP/GP
  • 24 marca 2016 11:40
Ile Polacy pracują w Wielki Piątek i Wigilię? PSL uważa, że za długo Według b. ministra pracy nowe rozwiązanie mogłoby zacząć obowiązywać już od tego roku. (fot.:twitter.com/Jakub_Stefaniak)

• PSL złożyło projekt zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy, który zakłada skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin - poinformował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Dodał, że za te dni przysługiwałoby pełne wynagrodzenie.

- Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych narodów. Pracujemy średnio około 42 godziny tygodniowo. Średnia europejska to jest 36-37 godzin - mówił prezes PSL na czwartkowej (24 marca) konferencji prasowej w Sejmie. Zauważył, że w 15 krajach Unii Europejskiej Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy.

Według Kosiniaka-Kamysza inicjatywa ludowców da szanse na połączenie życia zawodowego z życiem rodzinnym.

PSL w projekcie zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy proponuje skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin, ale - jak zastrzega Kosiniak-Kamysz - Polacy dostaliby za ten dzień pełne wynagrodzenie. Według obliczeń ludowców, dla gospodarki koszt takiego rozwiązania to 300 mln zł.

Według b. ministra pracy nowe rozwiązanie mogłoby zacząć obowiązywać już od tego roku, by w Wigilię Polacy pracowali krócej.

Obecnie ustawa jako dni wolne wymienia m.in. Nowy Rok, Święto Trzech Króli, pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 i 3 maja oraz pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Z. Walczak 2016-03-25 08:16:56
    Ciekawe, kiedy święto 1 maja wprowadzone w 1940 r.na ziemiach polskich przez naszych okupantów a mianowicie III Rzeszę i Związek Sowiecki zostanie zniesione?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA