REKLAMA

Inauguracyjny LOT do Seulu. Waszczykowski pierwszym pasażerem

  • Autor: aw/pap
  • 16 października 2016 09:43
Inauguracyjny LOT do Seulu. Waszczykowski pierwszym pasażerem Przelot delegacji na trasie Warszawa - Seul zainauguruje bezpośrednie i regularne połączenie PLL LOT między dwoma stolicami (fot.PTWP)

• Szef MSZ Witold Waszczykowski udaje się w poniedziałek do Korei Południowej, gdzie spotka się m.in. premierem tego kraju i będzie rozmawiał o polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej.
• Przelot delegacji zainauguruje bezpośrednie i regularne połączenie PLL LOT Warszawa-Seul.

Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak poinformował, że Waszczykowskiemu w trakcie wizyty w Seulu będą towarzyszyć parlamentarzyści zaangażowani w dialog polsko-koreański, wiceministrowie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Skarbu Państwa oraz grupa przedsiębiorców.

Wśród rozmówców szefa polskiej dyplomacji będą: premier Republiki Korei Hwang Kio Ahn, a także pierwszy wiceminister spraw zagranicznych oraz minister zjednoczenia.

Ważnymi tematami spotkań szefa MSZ - zaznaczył Sobczak - będą kwestie polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej, "które są jednym z filarów strategicznego partnerstwa pomiędzy naszymi krajami".

"Oprócz rozmów z udziałem przedsiębiorców polskich i koreańskich, minister spotka się również z przedstawicielami Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych, w której pracach Polska uczestniczy - obok Szwajcarii i Szwecji - od 1953 r." - podkreślił Sobczak. Komisja od 1953 r. nadzoruje zawieszenie broni między Koreą Północną a Koreą Południową.

Ponadto podczas wizyty planowane jest podpisanie Planu Działania na lata 2017-2020 - czyli mapę drogową określającą harmonogram dalszych wspólnych działań Polski i Korei Płd.

Jak zaznaczył szef Biura Rzecznika Prasowego MSZ, przelot delegacji na trasie Warszawa - Seul zainauguruje bezpośrednie i regularne połączenie PLL LOT między dwoma stolicami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA