REKLAMA

iPady dla nowych posłów. "Starzy" dostaną 6,5 mln zł

  • Autor: TM
  • 30 października 2015 11:34
iPady dla nowych posłów. "Starzy" dostaną 6,5 mln zł Prawo do odpraw w wysokości trzykrotnego uposażenia miesięcznego ma 223 posłów. Fot. sejm.gov.pl

Ponad 6,5 miliona złotych będą kosztowały odprawy dla posłów, odchodzących z parlamentu - donosi RMF FM.

W Kancelarii Sejmu trwają natomiast przygotowania do przyjęcia nowych parlamentarzystów. Planowane jest ich dwudniowe szkolenie. 

Każdy z nich po zaprzysiężeniu otrzyma nowy tablet.

W ręce nowych posłów trafią również nowe iPady Air 2, które kupione zostały trzy miesiące temu. Stanie się to jednak dopiero po zaprzysiężeniu, którego termin wciąż nie jest znany – donosi stacja.

W ręce nowych posłów trafią również nowe iPady Air 2. Fot. youtube.com

W środę natomiast odbędzie się spotkanie, na którym uzgodniony zostanie podział miejsc na sali sejmowej; zapadnie również decyzja, który z klubów zajmie które z sejmowych pomieszczeń biurowych.

Tego samego dnia w południe nowi posłowie otrzymają z rąk szefa Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze.

Z kolei prawo do odpraw w wysokości trzykrotnego uposażenia miesięcznego ma 223 posłów. Każdy z nich otrzyma więc po blisko 30 tysięcy złotych brutto. Razem to 6 milionów 617 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA