REKLAMA

IPN: Odchodzący prezes Kamiński zabezpieczył interesy współpracowników

  • Autor: GP
  • 17 czerwca 2016 09:42
IPN: Odchodzący prezes Kamiński zabezpieczył interesy współpracowników Łukasz Kamiński w rozmowie telewizyjnej o IPN. (fot.:youtube.com)

Prasa donosi, że Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej zmienił wewnętrzne przepisy instytucji, by chronić swoich współpracowników po tym, jak przestanie pełnić swoją funkcję.

"Rzeczpospolita" dotarła do pisma odchodzącego szefa Instytutu Pamięci Narodowej. Gazeta opisuje sprawę w piątkowym (17 czerwca) wydaniu. W dokumencie, prezes Łukasz Kamiński zmienił zapisy regulaminu Instytutu, na korzyść swoich podwładnych obecnie pracujących w instytucji badającej najnowszą historię Polski.

- Nowy statut i regulamin organizacyjny IPN wszedł w życie w czwartek (16 czerwca) - pisze o sprawie "Rzeczpospolita." - Zgodnie z jego (regulaminu - przyp. red.) założeniami wszystkie osoby na stanowiskach kierowniczych, od naczelnika w górę, które były dotąd zatrudniane na podstawie powołania, mają przy powierzeniu im dotychczasowych obowiązków dostać umowy o pracę na czas nieokreślony.

Sytuacja jest częścią kontrowersji, które wywołała nowelizacja ustawy o IPN. Przepisy weszły w życie w czwartek (16 czerwca), a w ich wyniku zmieni się kolegium Instytutu i prezes.

Niedawno prezes Kamiński odpowiadał na list otwarty senatora PiS, w którym był proszony o niedokonywanie zmian personalnych w IPN.

Rzeczpospolita donosi też, że w Instytucie ma wkrótce zostać powołany nowy związek zawodowy. Jego członkami będą osoby blisko związane z odchodzącym prezesem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-17 11:05:53
    Zrobić rozliczenie w białych rękawiczkach - sprawdzić czy Kamiński mógł wprowadzić taki regulamin, czy został on wprowadzony prawidłowo, itd. W razie stwierdzenia uchybień anulować regulamin i wynikające z niego zmiany, a Kamińskiego i wszystkich, kto się pod tym podpisali, pociągnąć do odpowiedzialności.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA