REKLAMA

IPN szukał dokumentów na działce letniskowej gen. Kiszczaka

  • Autor: PAP/GP
  • 18 lutego 2016 10:31
IPN szukał dokumentów na działce letniskowej gen. Kiszczaka Czynności prowadzone są w ramach śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Prokurator Instytutut Pamięci Narodowej poszukuje w czwartek (18 lutego) na działce letniskowej w Wiknie, należącej do Czesława Kiszczaka, dokumentów - poinformował na stronie internetowej IPN. Przeszukanie odbywa się w asyście policji.

- W czwartek (18 lutego) prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście Policji podejmuje na terenie należącej do zmarłego Czesława Kiszczaka działki letniskowej w miejscowości Wikno na Mazurach czynności procesowe mające na celu poszukiwanie dokumentów podlegających na mocy art. 28 ustawy o IPN przekazaniu do zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej" - poinformowała rzeczniczka IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak w komunikacie umieszczonym na stronie Instytutu.

Jak poinformowała, czynności te prowadzone są w ramach śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN.

W środę prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że zabezpieczono materiały u wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku - w ramach wszczętego w ub. r. śledztwa ws. ukrycia akt podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej. Przejęto rękopisy, maszynopisy i fotografie - w sumie sześć pakietów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA