REKLAMA

Izrael: Szydło spotkała się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu

  • Autor: PAP/AT
  • 22 listopada 2016 10:40
Izrael: Szydło spotkała się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu Beata Szydło spotkała się z Benjaminem Netanjahu (fot.twitter.com/PremierRP)

• W Jerozolimie rozpoczęły się polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe.
• Biorą w nich udział premier Beata Szydło oraz m.in. szef MON Antoni Macierewicz, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz szef MSZ Witold Waszczykowski.

Jednym z tematów konsultacji jest współpraca gospodarcza.

Beata Szydło rozmawia z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Równoległe trwają konsultacje resortowe, w których uczestniczą przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po spotkaniach zaplanowane jest oświadczenie premierów Polski i Izraela. Beata Szydło i Benjamin Netanjahu podpiszą wspólną deklarację. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska ze swoim izraelskim odpowiednikiem podpiszą polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

"Jednym z istotnych tematów rozmów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez rząd premier Beaty Szydło Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. W lutym 2016 r. rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - dokument przedstawiający wyzwania, jakie stoją przed polską gospodarką (tzw. pułapki rozwojowe) oraz propozycje działań wokół pięciu filarów rozwojowych. Na podstawie planu została opracowana Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

"Ważnym punktem tej wizyty będzie również podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, jak chociażby brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury"- dodał.

Rzecznik rządu podkreślił, że do tej pory zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terytorium, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego państwa.

We wtorek po południu premier Szydło złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem i w Bazylice Grobu Pańskiego. We wtorek rano premier wzięła udział w mszy świętej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Spotkała się też z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Toja 2016-11-22 14:50:35
    Co to znaczy ,,zabezpieczenie społeczne ,, i ,,odpowiedzialny rozwój,,? Co ma do tego Izrael? Jakie my,Polska,Polacy będziemy mieli z tego korzyści? Dlaczego rząd mówi o karaniu antysemityzmu,a nic nie mówi o karaniu polonofobii? W stronę ktorego z tych dwóch państw jest obecnemu rządowi ,,bliżej,,? Jako wyborca tej partii czuję się zdezorientowana!
  • artamator 2016-11-22 14:14:43
    a co z roszczeniami żydowskimi na 65 mld $ oraz co oczernianiem Polski na świecie ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....itd, itd, itd czemu się uśmiechamy kiedy plują a udajemy, że deszcze pada ...czy jest aż tak źle ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA