REKLAMA

J. Kaczyński: nie wycierajcie mord nazwiskiem mojego śp. brata. Sejm przerwał obrady

 • Autor: PAP/di
 • 19 lipca 2017 00:42
J. Kaczyński: nie wycierajcie mord nazwiskiem mojego śp. brata. Sejm przerwał obrady Po wystąpieniach wszystkich klubów Sejm w środę po północy przerwał obrady, które zostaną wznowione o godz. 9 rano (sejm.gov.pl)

Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - mówił lider PiS Jarosław Kaczyński podczas drugiego czytania poselskiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym

Wcześniej poseł PO Borys Budka zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego mówił: Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy. Tym aktem prawnym, tym zestawem ustaw państwo próbujecie zdusić polską demokrację".

Na wystąpienie Kaczyńskiego zareagowała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, zgłaszając wniosek o przerwę.

"To, co się zdarzyło w tej sali łamie wszelkie możliwe zasady. W trzy minuty chcecie skasować demokrację. Wychodzi prezes Kaczyński w nieznanym w polskim Sejmie nieregulaminowym trybie, schodząc z mównicy obraża kobietę i mówi do niej +won+, do posła Rzeczpospolitej. Nas wybrał suweren, tak jak i was" - oświadczyła.

"Robicie drugi raz ten sam błąd: ograniczacie debatę publiczną tu, w polskim parlamencie i ona przenosi się na ulicę, to jest wasza wina - to co się dzieje. A to jest na debatę miejsce, tu - nawet na najostrzejszą dyskusję parlamentarną. Zobaczcie, co robicie z Polski, rozejrzyjcie się - to są sceny jak z Białorusi" - dodała Gasiuk-Pihowicz.

Po wystąpieniach wszystkich klubów Sejm w środę po północy przerwał obrady, które zostaną wznowione o godz. 9 rano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Mamy dużo do zrobienia... 2017-07-20 04:22:05
  Do S.Komosa: tak++: jak?
 • ob.ywatel 2017-07-20 04:13:41
  Do Po prostu Polak: bałwanienie do kwadratu+
 • szoł 2017-07-19 11:17:59
  Kaczą chorobę która opanowała pislamistów trzeba leczyć w odosobnionych miejscach.
 • Dyktator z podestem 2017-07-19 11:07:39
  Tak nie zachowuje się polityk ale chory z nienawiści dyktator. Jego bart był inny i nigdy by nie zaakceptował metod które stosuje Jarosław. Właśnie o tym mówi opozycja i nie ma się o co wściekać.
 • S.Komosa 2017-07-19 09:22:26
  Ale, jak znieść ciagłe; kłamstwa, pomówienia, obrażanie siebie i św. Pamięci Prezydenta. Jak można debatować skoro przeciwnicy polityczni zachowują się wg. SZKOŁY GEBBELSOWSKIEJ?, jak?
 • S.K 2017-07-19 09:19:55
  Ale, jak znieść ciagłe; kłamstwa, pomówienia, obrażanie siebie i św. Pamięci Prezydenta. Jak można debatować skoro przeciwnicy polityczni zachowują się wg. SZKOŁY GEBBELSOWSKIEJ?, jak?
 • Po prostu Polak 2017-07-19 03:33:22
  I to jest prawdziwa, agresywna i nie pohamowana strona Kaczyńskiego. Chce on się zemścić za swojego brata, a celem jest cała Polska. Według mnie ma on swojego rodzaju obsesje na punkcie swojego brata i uważa, że wszyscy są winni jego śmierci. Według mnie zanim Kaczyński w ogóle objął władze powinien się wybrać na terapie bo jego "obsesja" na punkcie jego brata i sposób w jaki to okazuję, pokazuję wyraźnie, że nie jest on do końca stabilny psychicznie co oznacza, że nie powinien pełnić tak ważnego stanowiska.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA