REKLAMA

Jacek Czaputowicz: Otwarta i odpowiedzialna debata polityczna jest solą demokracji

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2018 11:11
Jacek Czaputowicz: Otwarta i odpowiedzialna debata polityczna jest solą demokracji Polityka zagraniczna jest sprawą narodową, a nie partyjną - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz (fot.msz.gov.pl/Tymon Markowski)

Polityka zagraniczna powinna być wyłączona z rywalizacji stronnictw - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz w swoim expose w Sejmie.

W środę (21 marca) minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przedstawił informacji o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku.

Szef MSZ podkreślił, że "dynamiczna sytuacja międzynarodowa w Europie i na świecie oraz wielość wyzwań i zadań spowodowały", że przedstawiona przez niego informacja na temat zadań stojących przed dyplomacją polską w 2018 r. była dość obszerna.

Czytaj też: Czaputowicz: Komisja Europejska i Parlament Europejski nie są uprawnione do instruowania rządów

"Podyktowane to zostało także koniecznością czytelnego umotywowania stanowiska Rzeczpospolitej, w szczególności odniesieniu do toczącej się debaty nad przyszłością Unii Europejskiej" - dodał.

Szef MSZ podkreślił, że "otwarta i odpowiedzialna debata polityczna, zmierzająca do wypracowania najlepszych rozwiązań, jest solą demokracji". "Mam nadzieję, że moje wystąpienie posłuży Wysokiej Izbie do takiej właśnie debaty, prowadzonej w przekonaniu, że polityka zagraniczna jest sprawą narodową, a nie partyjną, oraz, że jako taka powinna być wyłączona spod naturalnej w innych dziedzinach życia politycznego rywalizacji stronnictw" - powiedział szef dyplomacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-03-21 11:59:21
    A kto upartyjnił i wykorzystuje politykę zagraniczną do rozgrywek w kraju. Ja wiem a Pan Panie Czaputowicz ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA