REKLAMA

Jacek Federowicz parodiuje "Wiadomości" TVP. Dla Nowoczesnej

  • Autor: GP
  • 31 sierpnia 2016 09:07

• Nowoczesna z pomocą Jacka Federowicza wyśmiewa w internecie główne wydanie "Wiadomości" TVP.
• Partia od zimy tego roku oskarża telewizję publiczną o sprzyjanie partii rządzącej w jej przekazach informacyjnych.

Nowoczesna w swojej komunikacji z wyborcami sięga po sprawdzony sposób parodii i satyry. W przygotowywanych materiałach wideo, które partia publikuje w sieci, udziela się komik i satyryk Jacek Federowicz.

Znany z prowadzenia w latach 90. Dziennika Telewizyjnego w TVP satyryk, czyta komiczny komentarz rzeczywistości politycznej, nawiązujący do bieżących wydarzeń. Towarzyszy temu obraz z głównych wydań "Wiadomości".

Czytaj: Nowoczesna traci w sondażach poparcia

Nowoczesna oskarża wieczorny dziennik TVP o stronniczość lub wprost o sprzyjanie opcji rządzącej. Te argumenty opozycyjne partie podnoszą wobec TVP od kiedy na jej czele stoi Jacek Kurski.

Jacek Federowicz urodził się w 1937 roku. Jest aktorem i satyrykiem. Jako siedmioletnie dziecko przeżył Powstanie Warszawskie. Po wojnie edukował się i uczęszczał na studia na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Współpracował, jeszcze w okresie edukacji, z Polskim Radiem oddziałem w Gdańsku. Tam tworzył pierwsze programy satyryczne. Potem, w latach 60. i 70., także w polskich mediach publicznych, ponownie w Polskim Radio, prowadził audycje satyryczne.

W latach 80. XX wieku był członkiem Solidarności. Po upadku PRL w latach 90. był twarzą i głównym autorem Dziennika Telewizyjnego, który przekształcił z programu politycznego na satyryczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Teresa Bochwic 2016-08-31 22:06:37
    Chyba chodzi o Jacka FEDOROWICZA? Powtórzyć błąd w nazwisku tyle razy... Teresa BochwicREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA