REKLAMA

Jacek Sasin: Nowoczesna staje się przystawką Platformy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2017 13:40
Jacek Sasin: Nowoczesna staje się przystawką Platformy Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej to dobra informacja dla PiS - powiedział Sasin (Jacek Sasin, fot.facebook.com/jacek.sasin)

Nowoczesna przestaje być samodzielnym bytem politycznym, staje się przystawką Platformy. Po raz kolejny okazuje się, że Ryszard Petru jest fatalnym strategiem politycznym, został chyba ograny przez Grzegorza Schetynę. To jest gra na zwasalizowanie pozostałych partii opozycyjnych - powiedział Jacek Sasin (PiS) o wspólnym wystawieniu kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

• Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy świadczy o "zwasalizowaniu" Nowoczesnej, która przestaje być samodzielnym bytem politycznym - powiedział Sasin.

• Paweł Rabiej ostro oceniał rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz, a dzisiaj wszedł w to "platformiane bagno" - dodał.

• Rafał Trzaskowski jest kandydatem kompletnie niewiarygodnym, wprost gwarantuje kontynuacje rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w rozumieniu patologii - zaznaczył.

W czwartek szefowie PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, a członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy.

Sasin był pytany, czy wystawienie przez obie partie wspólnego kandydata pomoże wygrać opozycji wybory w stolicy.

"Nie, myślę, że wręcz przeciwnie. Rafał Trzaskowski jest kandydatem kompletnie niewiarygodnym, wprost gwarantuje kontynuacje rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w rozumieniu patologii, stylu tych rządów, nieliczenia się z mieszkańcami. To wszystko będzie trwało w Warszawie, jeżeli Rafał Trzaskowski wygra wybory" - powiedział polityk PiS.

Ocenił, decyzja Nowoczesnej ws. wspólnego kandydata świadczy przede wszystkim o jej zwasalizowaniu w stosunku do Platformy. "Powoduje, że kandydat Nowoczesnej przestaje liczyć się jako podmiot w tych wyborach" - podkreślił Sasin.

Czytaj też: Trzaskowski: Jeżeli PO nie wyciągnie wniosków z ostatnich lat to nie wygra żadnych wyborów

Zwrócił uwagę, że do tej pory Rabiej, który był kandydatem Nowoczesnej na prezydenta stolicy, krytycznie oceniał rządy Gronkiewicz-Waltz, a jeszcze kilkanaście dni temu bardzo ostro oceniał również Trzaskowskiego i jego szanse w wyborach.

"Mówił wprost, że ten kandydat nie ma żadnych szans w wyborach, bo jest zbyt mocno związany z dotychczasową prezydent. Dzisiaj z dziwnych i zupełnie niezrozumiałych przyczyn postanowił zaprzeczyć temu wszystkiemu, co mówił wcześniej" - zauważył Sasin.

Podkreślił, że paradoksalnie dla PiS wspólny kandydat PO i Nowoczesnej to dobra informacja, ponieważ podział między kandydatami będzie bardzo wyraźny i przejrzysty.

"Z jednej strony kandydat PiS, który gwarantuje rzeczywistą zmianę w Warszawie, zerwanie z patologiami i wprowadzenie nowej jakości zarządzania stolicą. A z drugiej strony Rafał Trzaskowski i wspierające go inne ugrupowania, który oznacza akceptację dla tego, co było i przedłużenie wszystkich patologii, które w Warszawie miały miejsce" - zauważył poseł PiS.

"Ten podział będzie bardzo jasny i wyraźny i w tym sensie to będzie służyło kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości" - ocenił Sasin.

"Dzisiaj widać wyraźnie, że Nowoczesna przestaje być samodzielnym bytem politycznym, staje się przystawką Platformy. Po raz kolejny okazuje się, że Ryszard Petru jest fatalnym strategiem politycznym, został chyba ograny przez Grzegorza Schetynę. To jest taka gra na zwasalizowanie pozostałych partii opozycyjnych, przede wszystkim Nowoczesnej, wydaje się, że to się udaje" - uważa polityk.

Według niego Rabiej na pewno stracił szansę na to, żeby pozyskać głosy liberalnych wyborców, którzy jednocześnie odrzucają "złodziejstwo, które miało miejsce w czasach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz". "Dzisiaj on wszedł w to platformiane bagno" - ocenił Sasin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • AntyPismak 2017-11-23 16:03:59
    Panie Sasin wsiadż sobie w dopie ten całe Bandę głupich Pismaków. To jedynie powód żeby odsunąć PIS OD władzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA