REKLAMA

Jacek Sasin o przyjeździe Donalda Tuska na przesłuchanie: To dosyć żenujące

  • Autor: PAP/AT
  • 20 kwietnia 2017 10:58
Jacek Sasin o przyjeździe Donalda Tuska na przesłuchanie: To dosyć żenujące To machanie z okna prokuratury - nie wiem, czy miało to być parodiowanie, czy naśladowanie gestów papieża - ocenił Sasin (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident/photos)

Jest cienka granica pomiędzy patosem, a groteską, którą Donald Tusk przekroczył w stronę groteski - powiedział poseł PiS Jacek Sasin komentując przyjazd przewodniczącego Rady Europejskiej do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze.

W środę przewodniczący RE Donald Tusk w warszawskiej prokuraturze zeznawał jako świadek w śledztwie dot. współpracy polskiej SKW z rosyjską FSB. Do Warszawy z Sopotu Tusk przyjechał pociągiem. Na Dworcu Centralnym przywitali go jego dawni bliscy współpracownicy, m.in. b. premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska. Na peronie zebrał się tłum zarówno zwolenników Tuska, wśród których dominowali działacze młodzieżówki PO, Stowarzyszenia Młodych Demokratów i Komitetu Obrony Demokracji, jak i przeciwników, m.in. z klubów Gazety Polskiej. Po wyjściu z dworca Tusk udał się pieszo do warszawskiej prokuratury okręgowej.

"Jest cienka granica pomiędzy patosem a groteską, którą Donald Tusk przekroczył w stronę groteski. Ta podróż pociągiem miała, jak rozumiem, nawiązywać do marszałka Piłsudskiego. Nawet politycy Platformy potwierdzali. (...) To machanie z okna prokuratury - nie wiem, czy miało to być parodiowanie, czy naśladowanie gestów papieża" - ocenił Sasin w Polsat News.

Czytaj też: Sadurska: Przyjazd Donalda Tuska na przesłuchanie był groteskowy

"Wszystko to dosyć żenujące, okraszone jeszcze tymi czerwonymi kartkami, które zwolennicy Donalda Tuska pokazywali, co rzeczywiście było wielce wymowne" - dodał.

Sasin skomentował także słowa Tuska, który po przesłuchaniu w prokuraturze powiedział: "Cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny". W ocenie posła PiS Tusk "robi wszystko, aby uciec od istoty rzeczy w tej sprawie".

"Istota jest taka, czego dotyczy ta sprawa, czyli bardzo niebezpiecznego narażenia na szwank bezpieczeństwa Polski poprzez dopuszczenie służb obcego państwa nieprzyjaznego nam i naszym sojusznikom, czyli Rosji do tajemnic państwowych bez zachowania procedur" - powiedział Sasin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak 2017-05-21 15:31:42
    Tusk, po prostu, w czasie swojej nieograniczonej władzy, wprowadził Polskę w kilka ślepych uliczek, prowadzących na Wschód i Zachód a działając "w białych rękawiczkach" sprzedał Polskę i Polaków, niemal w całości zachodniemu kapitałowi. Nawet kolejkę linową na Kasprowy Wierch sprzedał dla cwaniaków z Luksemburga. O ogromnych fabrykach, elektrowniach, elektrociepłowniach, Telekomunikacji Polskiej, Polskich Nagraniach itp. nie wspomnę. Kiedy już doprowadził Polskę do nieuchronnego upadku Jego polityki, zostawił wszystko i jak szczur i zdrajca czmychnął do Brukseli, skąd bezwstydnie bruździ przeciwko Polsce i Polakom. Do tego obraża się, że jest wzywany na wyjaśnienia. I taki "gość" chce jeszcze w przyszłości być Prezydentem Polski ??? Wstydź się pan panie Tusk.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA