REKLAMA

Jacek Sasin: PiS będzie szukać kompromisu z Kukiz'15, czy z PSL. Z Nowoczesną i PO jest to niemożliwe

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lipca 2017 10:52
Jacek Sasin: PiS będzie szukać kompromisu z Kukiz'15, czy z PSL. Z Nowoczesną i PO jest to niemożliwe Opozycja nie jest gotowa dzisiaj na żaden kompromis - powiedział poseł (Jacek Sasin, fot.facebook/Jacek Sasin)

Po ruchu prezydenta Andrzeja Dudy będziemy poszukiwać większości; będzie "pewnie potrzeba poszukiwania kompromisu. Opozycja nie jest jednak gotowa dzisiaj na żaden kompromis - uważa Jacek Sasin (PiS).

Sejmowa komisja sprawiedliwości w nocy ze środy (19 lipca) na czwartek (20 lipca) negatywnie zaopiniowała - w głosowaniach blokowych - wszystkie poprawki opozycji do projektu o SN; pozytywnie zaś - poprawki PiS. Wśród poprawek PiS były te uwzględniające wnioski prezydenta Andrzeja Dudy. Jedna zakłada, że o tym, kto spośród obecnych sędziów pozostanie w SN po uchwaleniu nowej ustawy ostatecznie zdecyduje prezydent, a nie - jak pierwotnie proponowano - minister sprawiedliwości. Przedłożono też jako poprawkę PiS wniosek prezydenta, by sędziów-członków KRS Sejm wybierał większością 3/5 głosów.

Sasin był pytany w czwartek rano w programie TVP Info o trudną sytuację w PSL oraz o potrzebę poparcia jego członków dla PiS w celu uzyskania wspólnie wymaganych 3/5 głosów przy wyborze KRS. Poseł PiS powiedział, że prezydent spotkał się w środę z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem "być może, żeby namawiać go do tego, aby te rozwiązania, które są w tej chwili w trakcie procedowania w parlamencie, zostały poparte również przez Polskie Stronnictwo Ludowe".

Sasin przyznał też: "Po tym ruchu pana prezydenta (...) - bo do tego nas te przepisy (...) będą zmuszać - będziemy poszukiwać tej większości". Zdaniem posła PiS w tym celu będzie "pewnie potrzeba poszukiwania kompromisu czy to z klubem Kukiz'15, czy z PSL, czy z innymi mniejszymi ugrupowaniami". "Wiem jedno, przy takim zachowaniu posłów opozycji właściwie poszukiwanie jakiegokolwiek kompromisu z Nowoczesną, czy z Platformą Obywatelską jest chyba niemożliwe" - ocenił Sasin. Zdaniem Sasina opozycja "nie jest gotowa dzisiaj na żaden kompromis".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Sasin UDSSR. 2017-07-23 14:00:54
    Ten wredny Ryj jak widze zbiera mi sie na wymioty.
  • jan 2017-07-20 20:49:12
    beda przekupywac swoje przystawki,taki jest pisREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA