REKLAMA

Jacek Sasin: W piątek zostaną ogłoszone wyniki konkursu na projekty pomników smoleńskich

  • Autor: PAP/JS
  • 19 października 2017 19:21
Jacek Sasin: W piątek zostaną ogłoszone wyniki konkursu na projekty pomników smoleńskich Część wraku samolotu TU-154M (fot.wikipedia.org/CC BY-SA 2.5)

W piątek (20 października) na warszawskim Służewcu zostaną ogłoszone wyniki konkursu na projekty pomników: prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformował w radiu RMF FM Jacek Sasin (PiS).

Sasin był pytany, kiedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu na pomniki smoleńskie oraz prezentacja projektów, które brały udział w konkursie. "Jutro" - odparł poseł PiS.

Dodał, że zaprezentowane zostaną też projekty pomników, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu "i przybrały w nim formę makiet". "Niestety jeden z twórców nie dostarczył swojego projektu, więc będzie o jeden projekt mniej niż te, które zakwalifikowały się do drugiego etapu" - podkreślił Sasin.

Poinformował, że prezentacja odbędzie się na terenie wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. "Tam komitet społeczny wynajął pomieszczenie gdzie pomniki będą prezentowane i gdzie jeszcze dzisiaj i jutro obraduje jury" - mówił Sasin.

Dopytywany, czy możliwe jest, że komitet społeczny wybierze inny projekt, niż jury konkursowe odparł, że "w regulaminie konkursu jest zapis, że to jury decyduje, które projekty wygrywają i będą realizowane". "Jeszcze nie wiemy, co jurorzy zdecydują. Oczywiście teoretycznie są różne możliwości" - zaznaczył poseł.

Do II etapu konkursu na opracowanie koncepcji pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostało dopuszczonych 5 prac oznaczonych kodami. Natomiast do II etapu konkursu na koncepcję pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej dopuszczono 9 prac. Na stronie internetowej nie wyszczególniono autorów ani nazw koncepcji, lecz nr zgłoszenia.

W połowie kwietnia PiS ogłosił, że rozpoczyna się konkurs, który wyłoni autorów projektów pomników smoleńskich. Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA