REKLAMA

Jan Dziedziczak spotkał się z przewodniczącym Rady Polonii Świata

  • Autor: GP
  • 05 maja 2016 09:44
Jan Dziedziczak spotkał się z przewodniczącym Rady Polonii Świata Jan Dziedziczak w czasie wywiadu w Ambasadzie polskiej w USA. (fot.:youtube.com)

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak spotkał się z przewodniczącym Rady Polonii Świata Janem Cytowskim.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych relacjonowało spotkanie wiceszefa polskiej dyplomacji z przewodniczącym Rady Polonii Świata Janem Cytowskim. Na spotkaniu omówiono kierunki współpracy pomiędzy resortem a Radą i zaproponowano nowe rozwiązania dla reprezentacji Polonii w polskim parlamencie.

Wiceszef MSZ wyraził uznanie dla dotychczasowej działalności Rady i jej zaangażowania na rzecz Polonii i Polaków za granicą.

- Szczególnie godna podkreślenia jest rola Polonii w obronie dobrego imienia Polski - zaznaczył wiceminister Dziedziczak. W trakcie rozmowy wiceminister przekazał również przewodniczącemu zaproszenie dla Prezydium Rady na spotkanie w siedzibie MSZ.

Wiceminister Dziedziczak przedstawił plany, według których w najbliższych wyborach parlamentarnych Polonia ma wybierać swojego senatora. Byłby to pierwszy taki krok w historii polskiego parlamentaryzmu.

Przeczytaj: Konrad Szymański ocenił propozycje KE dotyczące uchodźców

Rada Polonii Świata, powstała w 1978 r., ‎jest porozumieniem organizacji polonijnych i zrzeszających Polaków poza granicami kraju. Rada koordynuje współpracę między organizacjami członkowskimi oraz promuje sprawy polskie i polonijne na arenie międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA