REKLAMA

Jan Dziedziczak wręczył nagrody laureatom Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  • Autor: PAP/JS
  • 21 marca 2016 10:30
Jan Dziedziczak wręczył nagrody laureatom Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym wręczenie nagród odbyło się w niedzielę (20 marca) na Uniwersytecie Warszawskim (fot. K. Siemion-Bielska/ MSZ)

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę (20 marca) na Uniwersytecie Warszawskim.

Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, gratulując laureatom, przypominał słowa przedwojennego premiera i ministra spraw zagranicznych Aleksandra Skrzyńskiego, który 90 lat temu podkreślał, że "każda zdobycz w dziedzinie nauki, każde pogłębienie kultury, każde zwiększenie skarbu wiedzy, jest dorobkiem dla pokojowych tendencji i wzmocnieniem pokojowych nadziei".

W związku z organizacją w Warszawie szczytu NATO w lipcu br. wiodącym tematem olimpiady było miejsce Polski w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego. MSZ ufundowało dla laureatów wizytę studyjną w Brukseli, podczas której będą oni mogli odwiedzić m.in. Stałe Przedstawicielstwa RP przy NATO i UE, Instytut Polski oraz Kwaterę Główną NATO.

W tegorocznej 57. edycji wzięło udział ponad 10 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, walczących o indeksy kierunków humanistycznych i społeczno-ekonomicznych najbardziej prestiżowych uczelni publicznych w Polsce. Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Honorowy patronat nad nią sprawuje Prezydent RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA