REKLAMA

Jan Dziedziczak zakończył wizytę w Oslo

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lutego 2016 10:24
Jan Dziedziczak zakończył wizytę w Oslo Jan Dziedziczak otworzył nową siedzibę Wydziału Konsularnego polskiej ambasady (fot. twitter/MSZ)

· Sekretarz Stanu w MSZ Jan Dziedziczak przebywał z dwudniową wizytą w Oslo.
· Podczas pobytu w norweskiej stolicy wiceszef polskiej dyplomacji otworzył nową siedzibę Wydziału Konsularnego polskiej ambasady.
· Przeprowadził również konsultacje z sekretarzem stanu Tore Hattrem.

- Mam nadzieję, że nowa siedziba Wydziału Konsularnego będzie dobrze służyć Polakom mieszkającym w Norwegii - mówił wiceminister Jan Dziedziczak podczas uroczystości.

Wiceszef MSZ w ambasadzie RP spotkał się także z przedstawicielami norweskiej Polonii. Wiceminister Dziedziczak mówił m.in. o działaniach resortu dyplomacji na rzecz nauczania języka polskiego. Przedstawił ponadto założenia "Programu Współpracy z Polonią i Polakami za granicą", który został w ubiegłym roku przyjęty przez Radę Ministrów. - Polonia jest przez MSZ i cały polski rząd traktowana jako ważny partner - zapewnił.

W uroczystości otwarcia nowej siedziby Wydziału Konsularnego wziął udział sekretarz stanu norweskiego MSZ Tore Hattrem. Ministrowie Jan Dziedziczak i Tore Hattrem odbyli konsultacje dwustronne. Rozmawiali o współpracy polsko-norweskiej oraz kwestiach bezpieczeństwa, w tym sytuacji we wschodniej Ukrainie i lipcowym szczycie NATO w Warszawie. Dyskusja poświęcona była także kryzysowi migracyjnemu. Wiceminister Jan Dziedziczak przedstawił również rządowe plany współpracy z norweską Polonią i nauczania języka polskiego. Poruszył też kwestie dotyczące zatrudniania i świadczeń socjalnych oraz adaptację Polaków do norweskich warunków rynku pracy oraz sprawy związane ze sprawowaniem opieki nad małoletnimi obywatelami polskimi przez norweskie służby socjalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA