REKLAMA

Jan Jackowski z PiS chwali działania MON w sprawie badania Smoleńska

  • Autor: PAP/GP
  • 04 lutego 2016 15:02
Jan Jackowski z PiS chwali działania MON w sprawie badania Smoleńska Zdaniem polityka PiS, polską racją stanu i obowiązkiem rządu jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności katastrofy smoleńskiej. (fot.: wikimedia.org/CC Attribution-Share Alike 3.0 Poland)

Senator PiS Jan Maria Jackowski wyraził zadowolenie z faktu, że MON wznawia badanie katastrofy smoleńskiej. "Polacy mają prawo, aby poznać prawdę o tragedii" - podkreślił. Jego zdaniem, obowiązkiem rządu jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności katastrofy.

Minister obrony Antoni Macierewicz podpisał w czwartek (4 lutego) dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Zajmie się tym podkomisja działająca przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).

- Chcę wyrazić zadowolenie, że została powołana specjalna podkomisja, która będzie się zajmowała wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Polacy mają prawo do tego, aby poznać prawdę o tragedii, w której zginęła elita państwa polskiego, reprezentowana przez przedstawicieli bardzo różnych środowisk politycznych i społecznych - powiedział Jackowski w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak ocenił, do dzisiaj nie mamy pełnej wiedzy o tragedii, nie znamy prawdy o katastrofie, ani wszystkich szczegółów.

Zdaniem polityka PiS, polską racją stanu i obowiązkiem rządu jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Jackowski apelował do opozycji, aby bardziej powściągliwie wypowiadała się o sprawie powołania podkomisji smoleńskiej.

Przeczytaj: Kukiz'15 o badaniu katastrofy.

- Gdyby zostały dopełnione wszelkie procedury, gdyby były podjęte rzetelnie śledztwo, gdyby nie wykorzystywano tragedii do celów politycznych, dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji - dodał.

Polityk PiS przyznał też, że nie można wykluczyć, iż raport podkomisji smoleńskiej będzie się częściowo pokrywał z wyjaśnieniami komisji Jerzego Millera.

- Na miejscu opozycji ze spokojem podchodziłbym do prac nowego zespołu - zaznaczył.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA