REKLAMA

Jan Szyszko: Rekonstrukcja rządu potrzebna by przyspieszyć proces reform

  • Autor: PAP/AT
  • 27 października 2017 10:50
Jan Szyszko: Rekonstrukcja rządu potrzebna by przyspieszyć proces reform Od dwóch lat rząd realizuje program PiS - powiedział minister (Jan Szyszko, fot.Ministerstwo Środowiska/mos.gov.pl)

Od dwóch lat rząd realizuje program PiS i nie ulega najmniejszej wątpliwości, że pewien makijaż tego programu, aby był lepiej realizowany, może być spełniony - powiedział minister środowiska Jan Szyszko.

Jak dodał, rekonstrukcja rządu "to normalna sprawa", ponieważ trzeba "przyspieszyć proces reform, które są w Polsce konieczne".

Premier Beata Szydło zapowiedziała we wtorek, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie i decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że w ciągu kilkunastu dni poinformuje o podjętych decyzjach.

Odnosząc się do tych zapowiedzi Szyszko przypomniał, że rząd, a wraz z nim także premier są powoływani przez parlament, w którym PiS ma większość. "A później pani premier desygnuje swoich ministrów i ma prawo, a nawet obowiązek, oceniać pracę swoich ministrów" - podkreślił Szyszko i zapewnił, że "nie widzi w tym nic dziwnego, że jakieś rekonstrukcje mogą powstawać". "Przecież to chyba normalna sprawa" - ocenił.

Czytaj też: Kiedy zmiany w rządzie? Wicemarszałek o rekonstrukcji

Jak tłumaczył, od dwóch lat rząd realizuje program PiS i "nie ulega najmniejszej wątpliwości, że pewien makijaż (...) tego programu, aby był lepiej realizowany, może być spełniony".

"Nie widzę żadnego problemu w tym, że któryś z ministrów odchodzi a inny przychodzi, przecież to normalna sprawa, żeby ewentualnie przyspieszyć proces reform, które rzeczywiście są konieczne w Polsce" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • spragniony123 2017-10-29 15:02:14
    Do Madera: W Niemczech las pozostawili na wniosek pseudo ekologów sememu sobie ,dziś sterczą tylko kikuty drzew w śród chaszczy .Pewnie chciałbyś żeby kornik w puszczy zrobił to samo co w Niemczech .Oczywiście puszcza odbudowała by się ,za jakieś 500 lat i tobie nie dane by było zobaczyć tego. Co do polaków masz rację że ci prawdziwi zostaną w swoim kraju a masoneria razem z fundacją Batorego i środowiskiem gazety wyborczej którą sponsoruje Węgierski żyd ,zostaną wysłani na Madagaskar i tam będą mogli do woli rządzić się samym sobą .
  • Madera 2017-10-28 16:54:39
    Oczywiście tylko Szyszko największy WANDAL POLSKIEGO ŚRODOWISKA, nie widzi problemu bo miał za zadanie to Środowisko niszczyć ! Wobec powyższego należy wywnioskować,że zostaną usunięci Ci co próbowali chronić POLAKÓW I POLSKĘ ! Pozostaną tylko FASZYSTOWSKIE łotry, niszczące ten KRAJ ! I Wy jeszcze poklasku oczekujecie ? W Sieci cenzura i wrzeszczycie ,że nic się nie dzieje. Drzewwa wycinacie ale zanieczyszczenie Środowiska Polakom wytykacie,Cenzura w SIECI ALE Wam jeszcze mało, bo oczekujecie aby Polacy peany dla PIS pisali !Nic z tego, Polak znajdzie sposób, i MASONERIA RAZEM Z OLECHOWSKIM WYLECI Z POLSKI JAK PRZYLECIAŁA ....TU-104 !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA