REKLAMA

Janusz Palikot złożył mandat poselski

  • Autor: WGK
  • 11 września 2015 14:32
Janusz Palikot złożył mandat poselski Janusz Palikot i Andrzej Dołecki

Lider Twojego Ruchu, Janusz Palikot, zrzekł się mandatu poselskiego. Jego miejsce w Sejmie zajmie Andrzej Dołecki, przewodniczący Wolnych Konopi.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Dołecki zapowiedział, że zajmie się m.in. uregulowaniem kwestii dostępu do medycznej marihuany.

– Składam mandat w geście solidarności. Sprawa państwa Dołeckich symbolizuje coś więcej – całą pokraczność polskiego systemu sprawiedliwości – komentował swoją decyzję Janusz Palikot. Decyzja szefa TR wynika z zatrzymania w czerwcu rodziców Andrzeja Dołeckiego za przemyt oleju konopnego. Olej sprowadzili jako środek, który miał pomóc w leczeniu nowotworu wykrytego u babci Andrzeja Dołeckiego.

 

Konferencja Janusza Palikota

W Polsce olej konopny i marihuana to substancje nielegalne. Zatrzymani usłyszeli zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu dużej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Rodzice opuścili areszt po wpłacie kaucji w wysokości 50 tys. zł, ma którą przewodniczący Wolnych Konopi zaciągnął pożyczkę.

Zgoda prokuratora na zastaw środków prawdopodobnie była spowodowana śmiercią babci lidera WK. – Życzę ci, abyś przez ten okres pełnienia funkcji, z odwagą i determinacją, zrobił co się da w sprawie zmiany przepisów i legalizacji marihuany leczniczej – takimi życzeniami dla Andrzeja Dołeckiego zakończył konferencję prasową Janusz Palikot.

Palikot nie pierwszy raz składa mandat zrezygnował z funkcji posła z ramienia Platformy Obywatelskiej. Była to reakcja na blokowanie przez PO prac komisji Przyjazne Państwo, której był przewodniczącym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA