REKLAMA

Jarosław Gowin: Do końca kadencji będą podejmowane próby, żeby nas obalić

  • Autor: PAP/MN
  • 16 stycznia 2017 09:31
Jarosław Gowin: Do końca kadencji będą podejmowane próby, żeby nas obalić Gowin mówi o pomyśle "Nowego Majdanu", czyli próby obalenia rządu poprzez protesty społeczne. (fot. nauka.gov.pl)

Nasz rząd narusza tyle potężnych interesów, że do końca kadencji będą podejmowane próby, żeby nas obalić - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Podczas poniedziałkowej rozmowy w Polskim Radiu Gowin podkreślił, że próby te związane będą z planowanymi reformami. "Prawdopodobnie wiosną będziemy mieli do czynienia z protestami, jeśli nie nauczycieli, to nauczycielskich związków zawodowych. Kolejna reforma, która moim zdaniem jest absolutnie niezbędna, i mówię to jako były minister sprawiedliwości, to reforma sądownictwa i wiemy doskonale, że będzie ona wywoływała sprzeciw" - powiedział Gowin.

Odnosząc się do grudniowych protestów, zauważył, że doszło wówczas do "niezaplanowanej erupcji emocji". "Na to nałożyła się zaplanowana wcześniej demonstracja przed Sejmem, a gdy z jednej strony część posłów opozycji okupowała salę sejmową, pod Sejmem trwały - niezbyt skądinąd liczne, ale gwałtowne - demonstracja to wtedy pojawił się w szeregach zarówno części polityków opozycyjnych, jak i w środowiskach krytycznych wobec rządu, pomysł 'nowego Majdanu', czyli doprowadzenia do tego, żeby rząd upadł pod wpływem protestów społecznych" - ocenił Gowin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA