REKLAMA

Jarosław Gowin nie widzi potrzeby pytania Polaków o imigrantów i uchodźców

  • Autor: GP
  • 25 stycznia 2016 07:56
Jarosław Gowin nie widzi potrzeby pytania Polaków o imigrantów i uchodźców Gowin:Polacy nie chcą tutaj masowej fali migrantów. (fot. flickr.com/CC)

· W poniedziałkowy poranek (25 stycznia) minister nauki i szkolnictwa wyższego wyraził się sceptycznie o pomyśle klubu parlamentarnego Kukiz'15.
· W ocenie Gowina, który był gościem wywiadu w Polskim Radiu, Polacy mają zdrowy rozsądek, kierując się którym nie chcą w Polsce fali obcokrajowców.

- Nie ma sensu robić w tej sprawie referendum, ponieważ wiemy, idąc ulicą, jeżdżąc autobusem, przysłuchując się rozmowom ludzi, że przytłaczająca większość Polaków, kierując się zdrowym rozsądkiem, nie chcą tutaj masowej fali migrantów - argumentował Jarosław Gowin. - Polacy kierują się odpowiedzialnością za swoich bliskich - dodał.

Wypowiedź była odpowiedzią na pytanie, nawiązujące do stanowiska rządu wobec najnowszej propozycji Pawła Kukiza.

Przeczytaj jak Stanisław Tyszka uzasadnia konieczność rozpisania referendum.

Ruch Kukiz’15 na swojej stronie internetowej zachęca do zbierania podpisów w sprawie organizacji referendum dotyczącego uchodźców.

- Pomóż nam zorganizować referendum w tej sprawie - piszą działacze Kukiz'15. - Razem zmusimy władzę do zmiany decyzji o przyjęciu imigrantów przez Polskę. 

Formularz potrzebny do zbierania podpisów można pobrać ze strony ruchu. Wypełniony należy przesłać na adres biura poselskiego Pawła Kukiza lub przekazać bezpośrednio posłowi Kukiz’15, urzędującego w konkretnym mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ada 2016-01-25 09:12:50
    no ja widzę potrzebę i podpiszę listy i wyślę do Kukiz'15REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA