REKLAMA

Jarosław Gowin nie zgadza się na dwukadencyjność: Posłowie mogą głosować odrębnie

  • Autor: PAP/AT
  • 30 marca 2017 13:13
Jarosław Gowin nie zgadza się na dwukadencyjność: Posłowie mogą głosować odrębnie Faktem jest, że także w ramach Polski Razem opinie są podzielone - powiedział wicepremier (Jarosław Gowin, fot.facebook.com/GowinJaroslaw)

Odmienne stanowisko Polski Razem i PiS w sprawie ograniczenia kadencji w samorządach nie jest żadną tajemnicą - zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin.

• Szef Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że odmienne stanowisko jego partii, niż ma PiS, w sprawie ograniczenia do dwóch kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, nie jest żadną tajemnicą.

• W sprawach zasadniczych, kierunkowych idziemy wspólną drogą – zapewnił.

• Jeżeli porozumienia nie ma "jest rzeczą naturalną, że posłowie każdej z partii mogą głosować odrębnie - wyjaśnił

• Jak dodał wątpliwości wobec dwukadencyjności w samorządach są podwójne.

"Od wielu tygodni rozmawialiśmy na ten temat z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. On traktuje to jako rzecz zrozumiałą, że we wszystkich sprawach, w których umówiliśmy się - i to umówiliśmy się na piśmie przed wyborami - głosujemy wspólnie" - powiedział w czwartek dziennikarzom w Krakowie Gowin.

Jak jednocześnie podkreślił, "tam, gdzie pojawiają się nowe koncepcje, takie jak wprowadzenie dwukadencyjności w samorządach i to jeszcze działające wstecz, staramy się szukać porozumienia". Dodał, że jeżeli porozumienia nie ma "jest rzeczą naturalną, że posłowie każdej z partii mogą głosować odrębnie".

Według wicepremiera jest więcej projektów, w których poszczególne partie Zjednoczonej Prawicy się różnią np. "Apteka dla aptekarzy". "Ja i moi posłowie też głosowaliśmy inaczej niż PiS. Ale to w niczym nie osłabia spoistości naszego obozu politycznego. W sprawach zasadniczych, tych kierunkowych idziemy wspólną drogą" - podkreślił Gowin.

Pytany o dyscyplinę głosowania powiedział, że nie ma zwyczaju jej stosować wobec swoich posłów. "Faktem jest, że także w ramach Polski Razem opinie są podzielone" - przyznał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • martin 2017-03-30 13:23:27
    Gowin to zdrajca i lawirant , już od dłuższego czasu smrodzi w rzadzie . PiS załatwi tak jak swych kumpli z POpieprzencow , w końcu ich zdradzi i doprowadzi obecny rząd do upadkuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA