REKLAMA

Jarosław Gowin zapowiada okrągły miliard na innowacje

  • Autor: PAP/GP
  • 04 maja 2016 09:48
Jarosław Gowin zapowiada okrągły miliard na innowacje Jarosław Gowin w gabinecie ministra nauki i szkolnictwa wyższego. (fot.:twitter.com/min_nauki)

Miliard złotych przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Szybka ścieżka" dla dużych przedsiębiorców. Najbardziej innowacyjny projekt może otrzymać jednorazowy grant w wysokości 20 mln euro.

- To forma wyrównania szans dla polskich przedsiębiorców - podkreśla w rozmowie z PAP wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W ogłoszonej właśnie edycji "szybkiej ścieżki" firmy spełniające kryteria dużych przedsiębiorstw mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe oraz prace rozwojowe. Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego powalczą o łączną pulę 100 mln zł, a ci spoza niego - o 900 mln zł.

Przeczytaj: Prognoza gospodarcza KE dla Polski wygląda bardzo obiecująco

Wnioski można składać od 1 czerwca do końca roku.

- To będzie rzeczywiście ścieżka, jak na takie projekty, szybka. Jej rozstrzygnięcia będą zapadać w czasie nie dłuższym niż 90 dni - zapewnia Gowin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA