REKLAMA

Jarosław Kaczyński na kongresie PiS: jedność jest nam bardzo potrzebna

  • Autor: PAP/KDS
  • 01 lipca 2017 12:16
Jarosław Kaczyński na kongresie PiS: jedność jest nam bardzo potrzebna Jarosław Kaczyński, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości (fot. pis.org.pl)

- Jedność, która przyniosła nam zwycięstwo, jest nam bardzo potrzebna - podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Przysłuchu powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w swoim wystąpieniu mówił o równości szans dla wszystkich Polaków, wszystko jedno, czy są z Przysuchy czy z innego powiatowego miasta, czy ze wsi, czy z wielkiego miasta, czy z Warszawy. - Tu kiedyś spotkaliśmy się pod tym hasłem "Polska jest jedna", które oddaje cele partii także i dziś - mówił. - Co to oznacza, że Polska jest jedna? To oznacza, że Polska i Polacy są wspólnotą w wymiarze duchowym i materialnym - wyjaśniał.

Wskazywał też, że wymiar duchowy jest ważny, ale nie można go budować bez wymiaru materialnego, który oznacza równość szans, sprawiedliwość, solidarność - zaznaczył lider PiS. Jak mówił, w tym kierunku PiS szedł i będzie iść. 

- Ta jedność, która przyniosła nam zwycięstwo, jest nam bardzo, bardzo potrzebna - powiedział prezes PiS. 

Kaczyński przypomniał, że rok temu w pierwszej części V kongresu Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że do kolejnego spotkania dojdzie za pół roku, w grudniu 2016 r. "Ale przypomnijmy sobie ten narastający kryzys, który w grudniu eksplodował. Później były różne przyczyny losowe, a później był po prostu pomysł - spotkajmy się w pierwszą rocznicę" - mówił Kaczyński wyjaśniając termin obecnego spotkania działaczy PiS.

Prezes PiS wspomniał też działaczy partii, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku: Olgę Johann i Piotra Janię. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA