REKLAMA

Jarosław Kaczyński nie obetnie wynagrodzeń samorządowców?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 12 kwietnia 2018 16:47
Jarosław Kaczyński nie obetnie wynagrodzeń samorządowców? Jarosław Kaczyński może się rozmyślić w sprawie samorządowców? (fot. pis.org.pl)

Pomysł prezesa Prawa i Sprawiedliwości, żeby obniżyć wynagrodzenia samorządowcom może nie doczekać się realizacji - wynika z ustaleń serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział pod koniec marca, że do Sejmu trafią projekty dotyczące obniżenia pensji poselskich o 20 proc. Zapowiedział też, że mają zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Na razie jednak w Sejmie nie ma śladu projektów takich regulacji, choć właśnie trwa jego posiedzenie.

- Na razie nie ma projektu, więc nie ma też mowy o konkretach. W kuluarach posłowie PiS mówią jednak, że pracują nad tym, by Kaczyński wycofał się z tego pomysłu - twierdzi Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej.

Jednak poseł PiS Marek Ast spodziewa się projektu, choć dopiero na majowym posiedzeniu. Przyznaje jednak, że w przypadku samorządowców nie jest to prosta sprawa.

- Szczególnie trudne są kwestie samorządów, gdyż wynagrodzenie parlamentarzystów i samorządowców jest zupełnie inaczej regulowane. To jest problem, który trzeba rozwiązać. Nie ma natomiast mowy o wycofaniu się z tego pomysłu - oznajmił.

Inny polityk PiS - Tadeusz Cymański - przyznał, że nie jest w stanie powiedzieć, czy Jarosław Kaczyński może wycofać się ze swojego pomysłu w odniesieniu do samorządowców.

Czytaj więcej w serwisie PortalSamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zenon 2018-04-12 19:53:31
    Ale dziennikarstwo :D Jedynym zrodlem tych sensacyjnych doniesirn karzel budka. Nice one!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA