REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Nikt nie trzyma nikogo w PiS na siłę

  • Autor: MN
  • 25 lipca 2017 08:47
Jarosław Kaczyński: Nikt nie trzyma nikogo w PiS na siłę Prezes PiS miał powiedzieć, że drzwi są otwarte dla każdego, kto nie chce być członkiem PiS. (fot. youtube.com)

Gorąco miało być na wewnętrznej naradzie PiS, która odbyła się w poniedziałek 24 lipca, po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę decyzji o zawetowaniu dwóch ustaw dotyczących reformy sądownictwa (o Sądzie Najwyższym i o KRS).

- Nikt nikogo nie trzyma w PiS-ie na siłę, drzwi są otwarte, każdy może wyjść – miał powiedzieć na spotkaniu Jarosław Kaczyński według nieoficjalnych doniesień RMF FM.

Stacja podaje, że na spotkaniu były dyskutowane trzy scenariusze. Najmniej realnym był pomysł przyspieszonych wyborów.

Drugim scenariuszem miała być możliwość rekonstrukcji rządu, aby odciągnąć uwagę od działań prezydenta.

Trzeci scenariusz zakłada wyciszenie emocji i przeczekanie. Jarosław Kaczyński ma się odnieść do decyzji Dudy w odpowiednim czasie, a do tego momentu politycy PiS mają kontynuować przekaz, że nie cofną się przed dokonaniem zmian.

Czytaj też: Weto prezydenta jak wotum nieufności wobec ministra Ziobry? Jest odpowiedź

Z informacji RMF wynika, że politycy PiS otrzymali przyzwolenie na umiarkowaną krytykę prezydenta Andrzeja Dudy, poprzez stosowanie takich terminów jak „zaskoczenie”, „niezrozumienie” czy „rozczarowanie”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wyborca Prezydenta 2017-07-25 12:42:54
    Zaprzepaszczono szansę na odzyskanie sprawiedliwych sądów. Czekaliśmy na tą szansę wiele lat, druga taka szansa już się nie nadarzy. Pozostało układać się z komunistami i trzeba pogodzić się z tym, że złodzieje i aferzyści pozostaną bezkarni, specjalna kasta ich wybroni. A jak PiS odda władzę, to już Polska nie będzie Polską! Zostanie wyprzedane resztki majątku narodowego, a Polacy będą niewolnikami we własnym kraju, na usługach obcego kapitału. Brawo Panie Prezydencie - nie trzeba było żałować róż, gdy płonie las!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA