REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Polska powinna zwiększyć zasoby ekonomiczne, kulturowe i militarne

  • Autor: PAP/AT
  • 21 maja 2017 09:59
Jarosław Kaczyński: Polska powinna zwiększyć zasoby ekonomiczne, kulturowe i militarne Zdaniem prezesa PiS, Polska musi prowadzić politykę, która jest nastawiona przede wszystkim na interes społeczny (Jarosław Kaczyński, fot.youtube)

Musimy prowadzić politykę, która jest nastawiona przede wszystkim na interes społeczny – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

• Zdaniem prezesa PiS, Polska musi prowadzić politykę, która jest nastawiona przede wszystkim na interes społeczny.

• Politykę, która jest nie tylko wektorem nacisków różnego rodzaju lobby, także tych zewnętrznych - mówił Kaczyński.

• To wywołuje taką furię, bo do tej pory polityka była prowadzona pod dyktando różnego rodzaju uprzywilejowanych grup, które dziś tak usilnie się buntują – dodał Jarosław Kaczyński.

Pytany w kontekście sobotniego Kongresu "Polska Wielki Projekt", przed jakimi najważniejszymi wyzwaniami strategicznymi stoi w tym momencie Polska, Kaczyński odpowiedział, że Polska powinna "w krótkim czasie zwiększyć swoje zasoby ekonomiczne, kulturowe, militarne - żeby stać się krajem bezpiecznym i tak do końca trwałym".

"Z jednej strony mamy teraz zagrożenia związane agresywną polityką Rosji, a z drugiej strony jest taka propozycja w Europie, przytaczając słowa prezydenta Francji, który mówił to w odniesieniu do Francuzów, żeby się roztopić. Otóż Francja ma takie zasoby wszystkich rodzajów, że ona się nie roztopi niezależnie od tego, co pan prezydent o tym uważa. Niestety, na skutek tragicznego biegu naszej historii, my mamy te zasoby dużo skromniejsze i dlatego trzeba uczynić wszystko, abyśmy w to zagrożenie nie popadli i żebyśmy się tak wzmocnili, aby później to było już zupełnie nieaktualne. Jeszcze teraz niestety jest to możliwe. Trzeba to zmienić i rzeczywiście prowadzić taką politykę, która jest nie tylko wektorem nacisków różnego rodzaju lobby, także tych zewnętrznych" - mówił Kaczyński.

Czytaj też: Poseł PiS chce bronić interesu Polski, nawet kosztem sondaży

Zdaniem prezesa PiS, Polska musi prowadzić politykę, która jest nastawiona przede wszystkim na interes społeczny. "To wywołuje taką furię, bo do tej pory polityka była prowadzona pod dyktando różnego rodzaju uprzywilejowanych grup, które dziś tak usilnie się buntują. Oczywiście te aspekty można rozłożyć, ale ogólnie rzecz ujmując, to jest nasz główny cel" - powiedział.

Kaczyński powiedział także, że dzisiaj jest ten czas, w którym "tworzymy silną polską armię", podkreślając, że to nie ze względu na "naciski różnych lobby, a właśnie po to, aby zapewnić Polsce swojego rodzaju niezależność i możliwość samodzielnej obrony w krytycznych sytuacjach".

"Krótko mówiąc - do tej pory nigdy tego nie było, bo to wszystko zostało poddane po upadku komunizmu, takiemu mechanizmowi swoistej anarchii, a za tą anarchią stały różne siły, które na tej sytuacji bardzo korzystały. Anarchia ta była bardzo ogólna, ale przejawiała się w różnych dziedzinach codziennego życia. Chodzi o podejmowanie decyzji, wydatkowanie funduszy na różnego rodzaju zakupy, o koncepcje, szkolenia etc. Tak że mamy w tym momencie do czynienia z wielką próbą naprawy Rzeczypospolitej, co powoli nam się udaje" - mówił Jarosław Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Dobra zmiana 2017-05-22 09:02:03
    Co w tym złego że bierzemy kasę z Unii? Jak dają to trzeba brać. Dużo PIS gada o wstawaniu z kolan ale o co chodzi nie tłumaczy bo tak wygodniej. Jeżeli o to żeby było tak jak przed wejściem do Unii to myślę że nikt nie byłby zadowolony. Ci którzy narzekają na unię i nasze niby od niej uzależnienie prawdopodobnie nie pamiętają albo nie chcą pamiętać jak żyło się wcześniej. W nowoczesnym świcie nie ma miejsca na izolacjonizm jeżeli nie chcemy zostać drugą Koreą Północną bo nawet Białoruś ma sojuszników. Co do interesów to oczywiście że następuje wymiana pomiędzy krajami a te które są silniejsze ekonomicznie, zyskują więcej, inaczej nie byłyby tak silne ekonomicznie. Tym którzy się nie zgadzają proponuję przesiąść się do polskiego samochodu, kupić polski komputer i rozmawiać przez polskiego smartforna. Wtedy naprawdę obce firmy nie będą miały co robić, Polska będzie rosła w siłę a ludzie będą żyli dostatniej. Dopóki jednak nasz wybitny spec od gospodarki, historyk Morawiecki nie rozpocznie produkcji elektrycznych samochodów i miliona innych produktów, które powalą zdegenerowaną Zachodnia Europę na kolana, wybór jest raczej ograniczony. Mam wrażenie że ktoś mocno puknął sie w głowę wstając z kolan.
  • szumszummidaj 2017-05-21 16:39:08
    Nic dodać, nic ująć. To cała prawda o polityce "okrągłego stołu" i POkrętaczy, którzy wprowadzili Polskę w ślepe uliczki, uzależniając prawie w 100%, od zachodniego kapitału i Brukseli. Jak kiedyś, od Moskwy. Kiedy ta biedna Polska, będzie wolna i niepodległa ? Panie Tusk, może pan wie ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA