REKLAMA

Jarosław Kaczyński, Sejm: To była próba puczu. W styczniu pokażemy prawdziwe poparcie społeczne

 • Autor: MN
 • 27 grudnia 2016 10:03
Jarosław Kaczyński, Sejm: To była próba puczu. W styczniu pokażemy prawdziwe poparcie społeczne Jarosław Kaczyński podkreśla, że PiS nie poprze Tuska w wyborach na szefa Rady Europejskiej drugiej kadencji. (fot. pis.org.pl)

• To była próba puczu – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenia wydarzenia związane z blokadą mównicy sejmowej przez posłów opozycji i protesty pod siedzibą Sejmu.
• Zaznacza przy tym, że próba ta była przeprowadzona przez wąską grupę osób i była nieporównywalna z poparciem dla „obozu zmian”.
• Podkreśla też, że nie obawia się powrotu Donalda Tuska, który jego zdaniem nie zasili szeregów opozycji.

W rozmowie z tygodnikiem „wSieci”, który przyznał Jarosławowi Kaczyńskiemu tytuł Człowieka Wolności, prezes PiS mówi, że najpoważniejsza demonstracja pod Sejmem liczyła około 3 tys. osób.

- To siła społeczna w żaden sposób nieporównywalna z poparciem dla obozu zmian. Sądzę, że w styczniu pokażemy, jak wielu ludzi stoi po naszej stronie, gdzie jest prawdziwe poparcie społeczne - powiedział Kaczyński.

Kaczyński wspomniał, że spodziewał się, iż posłowie opozycji zablokują mównicę w Sejmie podczas uchwalania budżetu. Jego zdaniem „media osiągnęły dno” relacjonując tamte wydarzenia, bo pokazywały wszystko w sposób zakłamany i – jak twierdzi – same w ten sposób brały udział w próbie puczu.

Czytaj też: Siemoniak o radykalizacji Platformy Obywatelskiej: "Mosty popalone". Winny? Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński nawiązuje też do Donalda Tuska, podkreślając, że politycy PiS nie poprą go w wyborze na szefa Rady Europejskiej w kolejnej kadencji. W opinii szefa PiS, Tusk prawdopodobnie nie wróci do Polski, aby zasilić szeregi opozycji.

Mówi, że byłby to powrót polityka przegranego. Dodaje, że to człowiek, który może stanąć w obliczu zarzutów karnych i w tym wypadku „nie chodzi tylko o Smoleńsk”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • gxc 2016-12-29 08:44:32
  Prawda o Nas Polakach, którą wytyka Prezes Kaczyński boli. Tym bardziej, że odbiera się zasługi i przywileje.
 • Odwiedź Lekarza!!! 2016-12-28 04:18:16
  Do rthy: Jak ty próbujesz porównywać sprzedawczyka tuSSka-pieska na usługach Niemiec i Francji z człowiekiem który służy Polsce i Polakom !!! To znaczy że jesteś jednym z tych zaKODziałych łbów z PONowośmiesznej która broni Ubecji i razem z nimi robi te Prowokacje!!!!!!!
 • rthy 2016-12-27 10:26:52
  Akurat o byciu przegranym politykiem Kaczyński wie bardzo duże. Sam nim jestREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA