REKLAMA

Jarosław Kaczyński spotkał się z parlamentarzystami PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 15 września 2017 18:55
Jarosław Kaczyński spotkał się z parlamentarzystami PiS W spotkaniu z J.Kaczyńskim uczestniczyli parlamentarzyści PiS z kilku województw (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC)

Poprawa komunikacji między parlamentarzystami a rządem oraz planowane zmiany legislacyjne - to główne tematy piątkowego (15 września) spotkania w Warszawie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z parlamentarzystami partii z poszczególnych województw - wynika z nieoficjalnych informacji.

• Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kolejne trzy spotkania parlamentarzystów PiS z prezesem Kaczyńskim, mają odbywać się każdorazowo przed posiedzeniem Sejmu.

• Z informacji uzyskanych od polityków biorących udział w piątkowym spotkaniu wynika, że jednym z tematów rozmów była kwestia komunikacji między parlamentarzystami a rządem i poszczególnymi ministrami.

W spotkaniu z J.Kaczyńskim uczestniczyli parlamentarzyści PiS z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Było to pierwsze z planowanych czterech spotkań.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił dziennikarzom, że podczas spotkania poruszono bardzo różne tematy "dotyczące pracy klubu i partii i nowego sezonu politycznego". "Jednym słowem, to wszystko, co interesuje posłów w momencie, gdy na nowo rusza machina sejmowa i polityczna"- dodał Terlecki.

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński podkreślił, że było to rutynowe spotkanie. "Nic nadzwyczajnego nie ma w tym, że partia, która jest zapleczem dla rządu, w ramach swoich prac w parlamencie spotyka się z parlamentarzystami: posłami i senatorami, dyskutuje o sprawach bieżących, w odniesieniu do najważniejszych spraw i wyzwań, jakie przed nami w najbliższych tygodniach i miesiącach" - zaznaczył Brudziński.

Polityk odniósł się też do kwestii nowej formuły spotkań prezesa Kaczyńskiego z politykami PiS. "Dzięki wyborcom, mamy najliczniejszy klub parlamentarny ze wszystkich klubów w polskim Sejmie, a co za tym idzie, w tak licznym klubie, spotkanie ze wszystkimi posłami, jest rzeczą utrudnioną, stąd pomysł szefa klubu PiS, moim zdaniem bardzo dobry, aby nas podzielić w oparciu o regiony" - wyjaśnił Brudziński.

Z informacji uzyskanych od polityków biorących udział w piątkowym spotkaniu wynika, że jednym z tematów rozmów była kwestia komunikacji między parlamentarzystami a rządem i poszczególnymi ministrami. "Mowa była o tym, że czasem brakuje tej komunikacji i musi być większa dyscyplina, jeśli chodzi o formułowanie przekazu" - mówił w rozmowie jeden z polityków PiS biorących udział w spotkaniu.

Ponadto - jak dodał - pojawił się temat zmian legislacyjnych, planowanych w najbliższym czasie. "Tutaj nic nowego nie padło poza kwestiami, o których jest mowa w ostatnim czasie" - zastrzegł rozmówca. Podczas spotkania poruszano też tematy lokalne. "Politycy mówili o swoich refleksjach, związanych ze specyfiką danego regionu" - dodał. Polityk PiS zapewnił jednocześnie, że nie rozmawiano na temat przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kolejne trzy spotkania parlamentarzystów PiS z prezesem Kaczyńskim, mają odbywać się każdorazowo przed posiedzeniem Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA