REKLAMA

Jarosław Kaczyński zapłaci za przelot śmigłowcem MSWiA

  • Autor: GP
  • 21 czerwca 2016 07:55
Jarosław Kaczyński zapłaci za przelot śmigłowcem MSWiA Jarosław Kaczyński nie pełni funkcji publicznej w administracji rzadowej, co było powodem zastzeżeń do jego korzystania z rzadowych śmigłowców.(fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Szef MSWiA przyznał w poniedziałek (20 czerwca), że Jarosław Kaczyński leciał śmigłowcem policji między Szczecinem a Krakowem.
• Mariusz Błaszczak uzasadnia, że nie była to nadzwyczajna sytuacja.
• Polityk zapowiedział, że lider PiS wpłaci równowartość ceny swojego lotu na cel dobroczynny.

W rozmowie radiowej, w poniedziałek (20 czerwca) minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak potwierdził, że lider PiS w weekend skorzystał ze śmigłowca Policji.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, gdy nadawano imię Lecha Kaczyńskiego terminalowi gazowemu w zachodniopomorskim. Kaczyński z uroczystości pod Szczecinem transportem powietrznym udał się do Krakowa, na grób brata. Wraz z innymi politykami PiS (Joachimem Brudzińskim i właśnie Mariuszem Błaszczakiem) walczył z czasem by zdążyć na uroczystości w Krakowie.

Błaszczak wyraził się jasno. Zgodził się na lot prezesa partii, jednocześnie nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie.

Czytaj: Prezydent i premier w oczach obywateli

Polityk w RMF FM uzasadniał, że nie było nic nadzwyczajnego w jego decyzji, a praktyka jego poprzedników i policji uzasadnia takie działanie. Minister zapewnia, że nie było specjalnych kosztów związanych z przelotem Jarosław Kaczyńskiego.

Mimo to prezes PIS zapłaci za lot.

- Na konto fundacji pomocy wdowom i dzieciom poległych policjantów wpłaci równowartość kosztu przelotu samolotem - deklaruje szef resortu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • zarenek 2016-06-21 15:36:00
    JAK MOZNE min.Blaszczak pozwolic na przelot przez cala Polske pos.Kaczynskiemu smiglowcem policyjnym czlowiekowi z syndromem KAINA za smierc brata to on kazal ladowac i odpowiada za katastrofe smolenska a koszty przelotu powiniwn zwrocic na konto policji a zposelskiej pesji wplacic na fundacie.min.Blaszczk udowadnia ze jast zausznikiem.tfu.
  • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-21 08:06:53
    Tego stać! Oszust,cham, cwaniaczek nakradzionych pieniędzy na kamuflował,w rajach podatkowych itp.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA