REKLAMA

Jarosław Sellin: Reforma sądownictwa powinna być dokończona w tym roku

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2017 10:33
Jarosław Sellin: Reforma sądownictwa powinna być dokończona w tym roku Sellin powiedział, że "ma skłonność" do namawiania wszystkich do dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości (Jarosław Sellin, fot.facebook.com/Jarosław-Sellin)

Nie można poprzestać tylko na tym, co zrobiliśmy w połowie roku, czyli reforma sądów powszechnych. Musi ta góra sądowa też zostać zreformowana - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin, pytany o możliwość zakończenia reformy wymiaru sprawiedliwości.

• Myślę, że obie strony wiedzą, że ta reforma powinna być dokończona w tym roku - powiedział Sellin.

• Mamy jeszcze pełne dwa miesiące, jeśli chodzi o prace parlamentu - zaznaczył.

• Dodał, w tym roku jest jeszcze kilka posiedzeń Sejmu i Senatu i "dobrze by było, żeby tak się skończyło".

"Myślę, że obie strony wiedzą, że ta reforma powinna być dokończona w tym roku. Mamy jeszcze pełne dwa miesiące, jeśli chodzi o prace parlamentu, więc przeprocedować te projekty można" - powiedział Sellin radiowej Jedynce.

Jak dodał, w tym roku jest jeszcze kilka posiedzeń Sejmu i Senatu i "dobrze by było, żeby tak się skończyło".

"Myślę, że obu stronom jednak na tym zależy, że pan prezydent też rozumie, że reforma wymiaru sprawiedliwości, która była obiecana przez niego w czasie kampanii prezydenckiej musi być dokończona. Nie można poprzestać tylko na tym, co zrobiliśmy w połowie roku, czyli reforma sądów powszechnych. Musi ta góra sądowa też zostać zreformowana" - stwierdził Sellin. Dodał, że instytucje z "najwyższej półki sądowej" to Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy.

Czytaj też: Reforma sądów. Ziobro: wszystkie uwagi prezydenta zostały uwzględnione

Sellin powiedział, że "ma skłonność" do namawiania wszystkich do dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości. "Ta reforma się zaczęła, dzięki podpisowi prezydenta w lipcu pod ustawą o sądach powszechnych. Ona już się zaczęła, ale jest oczywiście niedokończona" - dodał.

W piątek (3 listopada) szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS) spotka się wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą ws. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN i poprawek do nich zgłoszonych przez PiS. Obaj spotkali się już wcześniej w tej sprawie - we wtorek.

Czytaj też: Reforma sądów: możliwe jeszcze jedno spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim

Poprzednio czterokrotnie w sprawie proponowanych zmian w sądownictwie spotykali się prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ostatnia rozmowa, do której doszło 20 października, dotyczyła poprawek PiS do prezydenckich projektów. Prezydent, który ma zastrzeżenia do części z nich, przekazał wówczas liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi.

Prezydencki minister Andrzej Dera nie wykluczył w czwartek, że być może dojdzie jeszcze do spotkania prezydenta z szefem PiS ws. projektów ustaw o KRS i SN. Jak mówił, byłoby to ostatnie, "zatwierdzające" spotkanie w tej kwestii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • żabojad 2017-11-03 12:09:44
    Takie "wy" okrąży całą kulę ziemską i trafi z powrotem do ciebie idioto. I wtedy ty pójdziesz do pierdla. Nawet nie wiesz co to jest "zdrada stanu" a podpisujesz się jak byś wiedział o co chodzi. Widziała żaba jak konia kują i swoją łapę podstawia.
  • Zdrada Stanu. 2017-11-03 10:53:42
    A wy po zmianie rzadu do wiezienia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA