REKLAMA

Jarosław Wałęsa na czele PO? Jest odpowiedź

  • Autor: TM
  • 02 listopada 2015 11:46
Jarosław Wałęsa na czele PO? Jest odpowiedź PO powinna wrócić do korzeni i skierować się w prawą stronę sceny politycznej – uważa Jarosław Wałęsa. Fot. facebook.com

Chcemy być konstruktywną opozycją. Były już momenty, gdy głosowaliśmy tak, jak to robił PiS. Konflikt i spieranie się na argumenty to użyteczne zjawiska. Muszą jednak mieć ręce i nogi - powiedział w Radiu Gdańsk Jarosław Wałęsa, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W jego opinii "rządy PiS mogą przynieść kryzys na linii Polska-Unia Europejska".

"Miesiąc miodowy PiS"

Na razie dajemy im miesiąc miodowy. Moi koledzy i koleżanki są trochę przestraszeni. Pamiętają poprzednie rządy PiS i ich negocjacje w Brukseli. Wtedy nie było zdrowego dialogu. Mam nadzieję, że nowa ekipa rządząca wyciągnęła wnioski z poprzednich rządów - stwierdził polityk.

Jarosław Wałęsa zwraca uwagę na propozycję PiS, który chce przyznać biedniejszym rodzinom 500 złotych miesięcznie na dziecko.

Ma być realizowana w budżecie na przyszły rok. Te wydatki zostały jednak zaplanowane przez poprzedni rząd. Jeśli chcemy dać pieniądze rodzinom, to komuś trzeba będzie zabrać. Niech PiS powie komu - zauważył europoseł.

"Jesteśmy tłustymi kotami"

Wałęsa skomentował też rosnący kryzys w partii. Jego zdaniem, Platforma Obywatelska powinna wrócić do korzeni i skierować się w prawą stronę sceny politycznej.

Zgadzam się z tym, że jesteśmy tłustymi kotami. Pora, żebyśmy poszli na siłownię i trochę poćwiczyli. Platforma weźmie się teraz za łby. Dziennikarze będą mieli z tego pożywkę, ale to naturalne – stwierdził/

Dodał, że nie przewiduje swojej kandydatury w zbliżających się wyborach na szefa partii.

To, że te wybory się odbędą było wiadomo już kilka miesięcy temu. Teraz jest nowe rozdanie i chcemy od nowa wybrać wszystkich szefów. Czas na wybory powszechne, powrót Platformy do korzeni. Sądzę, że partia nie powinna skręcać w lewo. Bardziej powinniśmy pozostać przy środku i zerkać w prawą stronę - stwierdził Jarosław Wałęsa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA