REKLAMA

Jarosław Zieliński na inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

  • Autor: PAP/JS
  • 12 października 2016 08:37
Jarosław Zieliński  na inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (fot. MSWiA)

Wybraliście wyjątkowo wymagający zawód. Świadomie zobowiązaliście się do służby państwu polskiemu i jego obywatelom - powiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Naukę w murach uczelni zaczęło 1056 studentów. Ponad połowa z nich to funkcjonariusze policji. W sumie o przyjęcie do szkoły ubiegało się ponad trzy tysiące kandydatów. Wiceminister Jarosław Zieliński podczas inauguracji podkreślił, że w policji zachodzą duże zmiany. Przypomniał, że przywracane są zlikwidowane wcześniej posterunki. - Policja ma być formacją służącą ludziom i ma być blisko ludzi - powiedział wiceszef MSWiA.

Zaznaczył również, że w całej Polsce działa już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślił zmieniającą się rolę dzielnicowych, którzy mają skutecznie pomagać mieszkańcom rewiru, za który odpowiadają. 

Czytaj też: Część Polaków nie dostanie emerytury

W trakcie uroczystości odsłonięto również tablicę poświęconą śp. Władysławowi Stasiakowi.

- Władysław Stasiak pokazywał, na czym powinien polegać współczesny patriotyzm – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości nadania imienia jednej z auli wykładowych w WSPol imienia śp. Władysława Stasiaka. W tym symbolicznym wydarzeniu uczestniczyła również Barbara Stasiak, która podziękowała za upamiętnienia Jej męża. Podkreśliła, że Władysław Stasiak bardzo cenił policję. Przypomniała, że wiele czasu poświęcił na stworzenie koncepcji programu Razem Bezpieczniej oraz ustawy modernizacyjnej.

11 października w Wyższej Szkole Policji odbyła się również promocja na pierwszy stopień oficerski. Decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy na podkomisarza Policji mianowano 510 policjantów.

Nominacje odebrało 323 funkcjonariuszy, w tym 60 kobiet. Tradycyjnego mianowania dokonał nadinsp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji wraz zastępcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA