REKLAMA

Jarosław Zieliński: Statystyki z tegorocznego lata lepsze niż w 2016 r.

  • Autor: PAP/AT
  • 16 sierpnia 2017 09:40
Jarosław Zieliński: Statystyki z tegorocznego lata lepsze niż w 2016 r. Od początku wakacji do 31 lipca zdarzyło się mniej wypadków drogowych niż w analogicznym okresie 2016 roku – poinformował wiceminister MSWiA (Jarosław Zieliński, fot.mswia.gov.pl)

Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, wspólnie z nadinsp. Janem Lachem, zastępcą komendanta głównego policji, podsumował połowę lata na polskich drogach.

Wakacje to ten okres w roku, w którym dochodzi w Polsce do największej liczby wypadków drogowych oraz utonięć. Na szczęście, statystyki z tegorocznego lata są na razie lepsze niż w 2016 r.

- Od początku wakacji do 31 lipca zdarzyło się mniej wypadków drogowych niż w analogicznym okresie 2016 roku – poinformował Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który wspólnie z nadinsp. Janem Lachem, zastępcą komendanta głównego policji, podsumował połowę lata na polskich drogach.

Z policyjnych statystyk wynika, że w pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji w Polsce doszło do 3 913 wypadków, w których rannych zostało 4 821 osób. W tym samym czasie w 2016 roku doszło do 4 154 takich zdarzeń, w których poszkodowanych zostało 5 261 kierowców i pasażerów.
Mniej było też utonięć. Od 15 czerwca do końca lipca utonęły 124 osoby. To o 22 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Czytaj też: Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą?

Lepsze statystyki są też za pierwsze siedem miesięcy tego roku. Jak poinformował nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego policji, w tym czasie liczba wypadków drogowych była o 7 proc. mniejsza i zginęło w nich o 165 osób mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Bezpieczniej było też nad wodą. Od początku tego roku do końca lipca utonęło w Polsce 264 osób, czyli o 71 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA