REKLAMA

Jarubas i Borowska: Nie głosowaliśmy, ani nie liczyliśmy głosów w Sali Kolumnowej

  • Autor: PAP/MN
  • 22 grudnia 2016 12:37
Jarubas i Borowska: Nie głosowaliśmy, ani nie liczyliśmy głosów w Sali Kolumnowej Jarubas zaapelował do przedstawicieli PiS "żeby nie rozpowszechniali nieprawdziwych informacji". (fot. krystianjarubas.pl)

• Poseł PSL Krystian Jarubas i posłanka Kukiz'15 Elżbieta Borowska oświadczyli, że nie brali udział w piątkowych głosowaniach w Sali Kolumnowej i nie liczyli głosów.
• Oboje zostali wymienieni przez marszałka Sejmu wśród posłów-sekretarzy powołanych do liczenia głosów.

Poseł PSL Krystian Jarubas w oświadczeniu, które opublikował w czwartek na Twitterze powiedział, że "kategorycznie zaprzecza, jakoby uczestniczył w głosowaniach nad ustawą budżetową".

"Nie brałem udziału w głosowaniu, tym bardziej nie liczyłem głosów" - zaznaczył. Jak dodał, na protokole głosowań nie ma jego podpisu.

Jarubas zaapelował też do przedstawicieli PiS "żeby nie rozpowszechniali nieprawdziwych informacji". "Od tych, którzy to zrobili będę domagał się przeprosin" - dodał.

Elżbieta Borowska z Kukiz'15 powiedziała w czwartek (22 grudnia), że w ubiegły piątek nie było jej w Sali Kolumnowej. "Nie było mnie na Sali Kolumnowej i nie liczyłam głosów. Nie pełniłam obowiązków sekretarza mimo, że zostałam wyczytana" - powiedziała Borowska. "Zamierzam zapoznać się ze stenogramami i sprawdzić, czy doszło do poświadczenia nieprawdy" - dodał.

Wznawiając obrady w Sali Kolumnowej w ubiegły piątek marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że w związku z niemożliwością przeprowadzenia głosowania za pomocą urządzenia liczącego głosy, na podstawie regulaminu Sejmu, zarządza głosowanie przez podniesienie ręki. Jak dodał, głosy będą obliczane przez posłów-sekretarzy.

Marszałek ogłosił też, że "w celu usprawnienia przeprowadzenia głosowania" sala zostaje podzielona na 10 sektorów, a w każdym będzie liczył głosy poseł-sekretarz.

Czytaj też: Bielan: Opozycja łamie regulamin Sejmu w sposób radykalny

Następnie stwierdził, że powołał na sekretarzy: Piotra Babiarza (PiS) - sektor 1, Elżbietę Borowską (Kukiz'15) - sektor 2, Marcina Duszka (PiS) - sektor 3, Małgorzatę Golińską (PiS) - sektor 4, Krzysztofa Kubowa (PiS) - sektor 5, Daniela Milewskiego (PiS) - sektor 6, Piotra Olszówkę (PiS) - sektor 7, Łukasza Schreibera(PiS) - sektor 8, Artura Sobonia (PiS) - sektor 9, Krystiana Jarubasa (PSL) - sektor 10.

Następnie Kuchciński poprosił posłów-sekretarzy, aby przeszli do stołu prezydialnego "w celu pobrania protokołów głosowania" i o zajęcie odpowiednich miejsc na sali. "Panowie posłowie-sekretarze są na miejscu, tak? Czy posłowie-sekretarzy są gotowi" - zapytał i przystąpił do głosowań m.in. nad budżetem.

W poniedziałek na twitterze marszałek Sejmu opublikował zdjęcie kartki ze zbiorczymi wynikami głosowania nad budżetem na 2017 r. Na kartce wpisane są dane z sektorów od I do VIII: ilu posłów głosowało za, ilu przeciw i ilu wstrzymało się - one składają się na zbiorcze wyniki głosowania, zgodnie z którymi wzięło w nim udział 236 posłów: 234 było za, 2 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA