REKLAMA

Jest decyzja. Referendum ws. konstytucji odbędzie się 11 listopada

  • Autor: PAP/AT
  • 01 czerwca 2017 12:47
Jest decyzja. Referendum ws. konstytucji odbędzie się 11 listopada - powiedział przewodniczący PKW (Wojciech Hermeliński, fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk)

Referendum ws. konstytucji zgodnie z decyzją prezydenta odbędzie się 11 listopada  - oświadczył przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński po spotkaniu z pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum Pawłem Muchą.

Szanujemy decyzję prezydenta o tym, by referendum ws. konstytucji odbyło się 11 listopada. Przeprowadzimy je, nie ma żadnych powodów do obaw - zaznaczył przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński po spotkaniu.

Na konferencji prasowej po czwartkowych (1 czerwca) rozmowach szef PKW poinformował, że na spotkaniu Mucha "ponownie powtórzył decyzję prezydenta o przeprowadzeniu referendum w dniu 11 listopada".

Czytaj też: Zmiany w konstytucji: Kiedy pytania do referendum?

"My oczywiście ten termin akceptujemy, tym bardziej, że nie jest naszą rolą w jakikolwiek sposób odnosić się do tego terminu. Jesteśmy Państwową Komisją Wyborczą i tę decyzję szanujemy, i referendum zgodnie z decyzją prezydenta odbędzie się 11 listopada - przeprowadzimy je, nie ma ku temu żadnych powodów do obaw" - zapewnił Hermeliński.

Jak dodał, jeśli chodzi o wybory samorządowe, "to od parlamentu zależy, czy termin 11 listopada będzie utrzymany".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA