REKLAMA

Jest decyzja w sprawie przedłużenia ciszy wyborczej

  • Autor: PAP/rau/ kos/ itm/
  • 25 października 2015 13:09
Jest decyzja w sprawie przedłużenia ciszy wyborczej Cisza wyborcza nie zostanie przydłużona z powodu z pożaru w lokalu wyborczym w Biskupinie fot. Flickr

Cisza wyborcza nie zostanie przydłużona z powodu z pożaru w lokalu wyborczym w Biskupinie (Kujawsko-Pomorskie) - poinformował PAP członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy Tomasz Adamski.

"Obwodowa Komisja Wyborcza w Biskupinie nie podjęła uchwały o przedłużeniu głosowania z związku z pożarem, a tym samym nie ma powodu przedłużania ciszy wyborcza" - podkreślił Adamski.

Z powodu pożaru, który wybuchł w niedzielę w Biskupinie, w lokalu obwodowej komisji wyborczej nr 3, musiała ona przerwać pracę. Komisja została przeniesiona do budynku pobliskiej szkoły.

Wcześniej szef PKW Wojciech Hermeliński mówił, że jeśli okręgowa komisja wyborcza zdecyduje o nieprzedłużaniu ciszy wyborczej, to PKW się z tym zgodzi.

„Nie wyobrażam sobie, byśmy jako PKW w jakiś sposób kontestowali tę uchwałę, także prawdopodobnie ją zaakceptujemy i nie widzę powodu, żeby miało nastąpić przedłużenie ciszy wyborczej” – powiedział Hermeliński.

Dodał, że z powodu pożaru nikomu nic się nie stało, nastąpiło zadymienie lokalu komisji; wszystkie dokumenty zostały ewakuowane i przeniesione do pobliskiej szkoły.

Przerwa w głosowaniu trwała ok. półtorej godziny, do momentu pożaru zagłosowały trzy osoby, w czasie pożaru chciały zagłosować dwie kolejne - musiały one poczekać, aż komisja przeniosła się do nowego lokalu.

Lokal wyborczy obwodowej komisji wyborczej nr 3 mieścił się w drewnianym baraku o wymiarach ok. 7 na 10 metrów. Zadymienie i ogień pojawiły się o godzinie 8.30 pod sufitem. Według straży pożarnej, wszystko wskazuje na to, że do zapalenia doszło w przewodzie kominowym biegnącym od rozpalonego kominka. W dachu została wypalona dziura.

Na liście obwodowej komisji wyborczej nr 3 figuruje 788 uprawnionych do głosowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA