REKLAMA

Jest harmonogram zmian w ochronie zdrowia

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 03 listopada 2016 21:44
Jest harmonogram zmian w ochronie zdrowia Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. (Fot. PTWP)

• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia w czwartek (3 listopada) mówił o planowanych zmian w systemie ochrony zdrowia.
• Przedstawił, jak wygląda stan prac nad niektórymi ustawami i podał zakładane daty ich wejścia w życie.

Szef resortu zdrowia poinformował, że projekt likwidujący NFZ jest  jeszcze na etapie prac roboczych. - Myślę, że w ciągu kilku najbliższych tygodni będziemy go mogli upublicznić - przekazał, dodając iż według planów zmiany zaczęłyby obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

- Jeżeli chodzi o tzw. sieć szpitali, jesteśmy już po konsultacjach publicznych, więc projekt niedługo będzie kierowany do rady ministrów, a następnie do Sejmu. Plan jest taki, aby już najbliższe kontraktowanie, które ma nastąpić w połowie 2017 r., odbywało się w myśl tego rozwiązania - mówił minister Konstanty Radziwiłł.

Podał też, że projekt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej jest już po konsultacjach publicznych i - jak powiedział - ''chcielibyśmy, by wszedł w życie w połowie przyszłego roku''.

Zaznaczył, że część rozwiązań dotyczących POZ wejdzie w życie na zasadzie pilotażu. - Przygotowujemy zapisy legislacyjne, które będą to umożliwiały, by nie trzeba było wprowadzać tego w całej Polsce, jako powszechnego rozwiązania - dodał szef MZ.

Wskazał również, że projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych jest już po konsultacjach publicznych. - Chcielibyśmy, by zaczął wchodzić w życie od początku 2017 r. - powiedział minister.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA