REKLAMA

Jest projekt ustawy znoszącej 12-letnią służbę wojskową

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 31 grudnia 2015 11:22
Jest projekt ustawy znoszącej 12-letnią służbę wojskową Projektowana zmiana pozwoli na stabilizację służby wojskowej i zatrzymanie żołnierzy w armii (fot. mon.gov.pl)

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i z pełnym poparciem szefa MON, złożyli w Sejmie projekt o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

Projekt dotyczy zniesienia ograniczenia w zakresie 12-letniego okresu pełnienia kontraktowej  zawodowej służby wojskowej.

Funkcjonujące przepisy ustawy z dnia 11 września 2003 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, zwanej „wojskową ustawą pragmatyczną”, w zakresie pełnienia przez żołnierza służby kontraktowej określają, że może ona być pełniona maksymalnie przez okres 12 lat.

Projektowana zmiana ma na celu zniesienie obowiązującego ograniczenia, co, jak informuje MON, pozwoli na stabilizację służby wojskowej i zatrzymanie żołnierzy w armii. Zmiana podyktowana jest również aktualnymi potrzebami sił zbrojnych.

Jak twierdzi Ministerstwo Obrony Narodowej, projektowane rozwiązania wpisują się także w oczekiwania zarówno dowódców poszczególnych szczebli kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej, jak i żołnierzy zawodowych służby kontraktowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA