REKLAMA

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. faktur Kijowskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 17:58
Jest zawiadomienie do prokuratury ws. faktur Kijowskiego Kijowski zapowiedział, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania (fot. mat. pras.)

• Do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD - podało Radio Zet.
• Miało do niego dojść przy zbiórkach publicznych.Prokuraturę zawiadomiła osoba prywatna.

Według dziennika "Rzeczpospolita" i portalu Onet, pieniądze ze zbiórek publicznych na Komitet Obrony Demokracji trafiały do firmy lidera KOD Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o faktury na łączną kwotę 91 tys. 143,5 zł. Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą "z puszek", to były darowizny.

Kijowski zapowiedział, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD na 18 lutego.

Fakturami Kijowskiego powinna się zająć prokuratura - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Mateusz Kijowski kłamał jeszcze kilka dni temu. Na pytanie, z czego się utrzymuje, odpowiadał, że wspiera go rodzina. Tymczasem faktury pokazują zupełnie co innego" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ko$cielny 2017-01-11 08:54:37
    A zawiadomienie do prokuratury na jego mocodawców i sponsorów?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA