REKLAMA

Jeszcze w tym roku pierwsze śmigłowce Black Hawk dla komandosów

 • Autor: PAP
 • 10 października 2016 12:43
Jeszcze w tym roku pierwsze śmigłowce Black Hawk dla komandosów S-70i "BlackHawk" produkowany w Mielcu (Fot. Krammielec/Wikimedia, lic. CC BY-SA 4.0)

- Pierwsze śmigłowce Black Hawk pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne zostaną im dostarczone już w tym roku – zapowiedział w poniedziałek (10 października) w Mielcu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

- Jeszcze w tym tygodniu zaczną się rozmowy, które w tym roku uzyskają swoje zwieńczenie. W tym roku pierwsze śmigłowce pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne zostaną im dostarczone. To pokazuje, jakim potencjałem Polska dysponuje, jakim potencjałem dysponuje Mielec - powiedział szef MON.

Czytaj też: Premier Beata Szydło w Mielcu: Będzie nowy przetarg na śmigłowce?

Wskazywał, że Polska jest tak długo bezpieczna jak długo ma własne, skutecznie działające przemysłowe zakłady obronne.

- Stoimy w hali, która ma kilkadziesiąt lat, w której pracuje załoga, której średnia wieku nie przekracza 30 lat. To jest to zestawienie, wraz z najnowocześniejszą amerykańską technologią, realizowaną przez polskich inżynierów dające synergię, która pozwala czuć się bezpiecznie - powiedział szef MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Franek 2016-10-11 20:32:41
  Do PO-hańba i Wstyd!!!: chyba głupi !? Francuzi nie zgodzili się na produkcję Cara-cali w Polsce!!! I dlatego zerwano umowy i bardzo dobrze bo w Polsce zamyka się zakłady i ludzi wyrzuca na bruk!!!!
 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-10-11 20:24:05
  Do GS: Jaki ty mądry JESTEŚ!????????????????? .. Musisz być od schetru bo w zadnej partii niema tak "MĄDRYCH" ludzi jak w PONowoczesnej (sześciu króli itd.)!?
 • GS 2016-10-10 13:04:57
  W 2007 roku PiS sprzedał te zakłady Amerykanom. To są AMERYKAŃSKIE a nie polskie zakłady. Poza tym Macierewicz i Szydło pod sąd za złamanie ustawy o PZPREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA