REKLAMA

Joachim Brudziński: Szefowa KPRM na pewno rozważy uhonorowanie również wicepremier Jarugi-Nowackiej

  • Autor: PAP/JS
  • 11 kwietnia 2017 14:18
Joachim Brudziński: Szefowa KPRM na pewno rozważy uhonorowanie również wicepremier Jarugi-Nowackiej Izabela Jaruga-Nowacka. (fot. youtube.com)

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa na pewno rozważy jakiś element uhonorowania w siedzibie kancelarii również wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej - powiedział w we wtorek (11 kwietnia) wicemarszałek Sejmu i wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

• Izabela Jaruga-Nowacka była m.in. sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Leszka Millera.

• W rządzie Marka Belki była wicepremierem.

• Barbara Nowacka, córka byłej wicepremier napisała, że "sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im (PiS - przyp. red.) obca"

Brudziński był pytany we wtorek w TVN24, dlaczego na odsłoniętej w poniedziałek, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermanna, nie znalazło się nazwisko polityk SLD, Izabeli Jarugi-Nowackiej, która również pracowała w KPRM.

Jaruga-Nowacka była m.in. sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Leszka Millera. W rządzie Marka Belki była wicepremierem.

Czytaj też: W KPRM odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej

"Nie sądzę, żeby to była świadoma decyzja, świadomy błąd, świadome zaniedbanie" - stwierdził Brudziński. Jak mówił, niedługo po katastrofie smoleńskiej tablica poświęcona pamięci Jarugi-Nowackiej została odsłonięta na budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na uwagę, że Jaruga-Nowacka była też urzędnikiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, była wicepremierem, Brudziński wyraził przekonanie, że szefowa kancelarii premiera Beata Kempa "na pewno rozważy jakiś element uhonorowania również wicepremier Jarugi-Nowackiej w siedzibie kancelarii premiera".

Brudziński był też pytany o wypowiedź Barbary Nowackiej, córki byłej wicepremier, że "sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im obca" "Chciałabym odpowiedzieć pani Barbarze, że na pewno nie było niczyją świadomą intencją próba zranienia jej, jej bliskich" - powiedział Brudziński.

Dodał, że politycy PO, którzy dziś na Twitterze zapewniają Barbarę Nowacką, że jak tylko wrócą do władzy to uhonorują jej matkę, mieli czas by to zrobić.

Jak mówił Izabela Jaruga-Nowacka została decyzją ówcześnie rządzących uhonorowana "odpowiednią tablicą w ministerstwie pracy". "Przemysław Gosiewski, śp. prezydent Lecha Kaczyński, Zbigniew Wassermann w sposób bardzo świadomy i małostkowy nie byli uhonorowani, przez tych, którzy wtedy rządzili" - powiedział Brudziński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA