REKLAMA

Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej pyta jak rząd daje 500 zł na dzieci, a nie ma dla pielęgniarek?

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 11:01
Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej pyta jak rząd daje 500 zł na dzieci, a nie ma dla pielęgniarek? Joanna Scheuring-Wielgus zadebiutowała w polityce, gdy została wybrana po raz pierwszy na VIII kadencję Sejmu RP. (fot.:facebook.com)

• Posłanka Nowoczesnej pyta jak to możliwe, że PiS daje pieniądze na dzieci, a nie może zapewnić podwyżki pielęgniarkom?
• Joanna Scheuring-Wielgus jest bardzo zaniepokojona sytuacją środowiska pielęgniarskiego. Inwestycję w tę profesję nazywa "inwestycją w nas."

Joanna Scheuring-Wielgus we wtorek (7 czerwca) pytała w Polsat News, jak to możliwe, że w kwestiach ustrojowych PiS przygotowuje ustawy ekspresowo. Miała na myśli nowy projekt dotyczący Trybunału Konstytucyjnego. Połączyła tę sprawę z protestem pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka.

- Pielęgniarki są tą grupą społeczną, która została kompletnie zaniedbana - mówiła w telewizyjnym studio Scheuring-Wielgus. - Trzeba wysłuchać pielęgniarek, bo prawda jest taka, że nikt ich nie słucha.

Posłanka mówiła o typowych problemach w służbie zdrowia.

Czytaj: Robert Biedroń chce od rządu pomocy w Słupsku

- Jeżeli PiS potrafi w tempie ekspresowym napisać ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, zmieniać prawo tak szybko, do tego potrafi rozdawać pieniądze na dzieci, 500 zł na dzieci, to czym jest danie przez PiS 500 zł dla pielęgniarek? - pytała ironizując posłanka.

W końcowej fazie rozmowy Scheuring-Wielgus zaznaczyła, że o ile Nowoczesna nie jest partią popierającą przywileje dla grup zawodowych, w sytuacji opieki medycznej jest gotowa potraktować ten postulat inaczej.

- Mówiliśmy, że jedyną grupą, która powinna dostać pieniądze są właśnie pielęgniarki - przypominała działania partii z kampanii wyborczej. - Starzejące się społeczeństwo, choroby przewlekłe, musimy inwestować w opiekę nad takimi ludźmi. Dawanie pieniędzy pielęgniarkom jest inwestycją w nas (jako społeczeństwo - red.).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Noe 2016-06-08 17:19:50
    Ty jak i całe to "KODNowoczesna " działacie przeciw Polsce ,cokolwiek pis by nie zrobił !!! Najlepiej nic nie robić ,albo szkodzić Polakom tak jak PONowoczesna to by wam najbardziej odpowiadało!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA