REKLAMA

Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lipca 2017 12:35
Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską Jean-Claude Juncker był premierem Luksemburga, nim zaczął pracę jako lider Komisji Europejskiej. (fot.:twitter.com/JunckerEU)

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwrócił się w czwartek do premiera Słowacji Roberta Fico o zorganizowanie spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską.

- Zwróciłem się do premiera Roberta Fico o zorganizowanie razem z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej spotkania pomiędzy V4 i Komisją Europejską na ogólne tematy dotyczące spraw europejskich. Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił swoich kolegów do zorganizowanie takiego spotkania - powiedział Juncker w czwartek na wspólnej konferencji prasowej z Fico w Brukseli.

Fico zaznaczył, że cieszy się z propozycji spotkania V4 z Komisją Europejską.

- Jeśli jednak będzie dyskusja na tematy ogólne, nie unikniemy też dyskusji na tematy szczegółowe. Mówię o tym, ponieważ format spotkań w grupie 27 czy 28 państw (członkowskich UE) nie jest wystarczający do pogłębionej dyskusji - powiedział słowacki premier.

- Wierzę, że to spotkanie, które odbędzie się prawdopodobnie po 13 września, ponieważ tego dnia oczekujemy ogłoszenia orędzia o stanie UE, pozwoli wyjaśnić wiele kwestii" - powiedział. Dodał, że w sprawie tego spotkania zwróci się do pozostałych krajów V4. "Potrzebujemy więcej spotkań w małym formacie - zaznaczył Fico

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA