REKLAMA

Jurgiel: prezes stadniny w Janowie oddał się do dyspozycji

  • Autor: bad/PAP
  • 05 kwietnia 2016 21:45
Jurgiel: prezes stadniny w Janowie oddał się do dyspozycji Według Krzysztofa Jurgiela zarząd stadniny w Janowie Podlaskim powinien zostać zmieniony. Fot. pixabay

• Prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Skomorowski oddał się w poniedziałek do dyspozycji.
• Wieczorem szef resortu rolnictwa powiedział, że niezwłocznie będzie powołana osoba pełniąca obowiązki prezesa stadniny.
• Sprawa padnięcia ostatnio dwóch klaczy w tej stadninie skierowano do prokuratury.

Przed południem minister Jurgiel tłumaczył, że Skoromowski oddał się do dyspozycji "w związku z nagonką medialną" - jak mówił - jego zdaniem "niezasadną". Dopytywany, jaki będzie los obecnego prezesa, odpowiedział: "Oddał się do dyspozycji. Co zrobimy - zobaczymy".

W poniedziałkowym komunikacie resort rolnictwa informował z kolei, że według Krzysztofa Jurgiela zarząd stadniny w Janowie Podlaskim powinien zostać zmieniony; niezwłocznie powinien też zostać rozpisany konkurs na stanowiska w zarządzie spółki.

Czytaj też: Jurgiel: w stadninie w Janowie niegospodarność, wręcz oszustwa

Minister pytany wieczorem w Polsat News jak rozumieć poniedziałkowy komunikat i jego wtorkowe słowa powiedział: "Wczoraj prezes poinformował, że podaje się do dyspozycji. Ja zaleciłem ogłoszenie konkursu i jednocześnie w najbliższym czasie, niezwłocznie, zostanie powołana osoba pełniąca obowiązki. Bo przecież ktoś musi stadniną zarządzać. To, że prezes po takiej nagonce medialnej nie chce bezpośrednio zarządzać - ma prawo, natomiast nie mogę zostawić stadniny bez opieki".

We wtorek podczas konferencji prasowej szef resortu rolnictwa powtórzył, że sprawę padnięcia ostatnio dwóch klaczy w tej stadninie skierował do prokuratury. W ocenie Jurgiela zagadkowe jest, dlaczego padły dwie klacze należące do jednego właściciela (Shirley Watts), i obie zachorowały w tym samym czasie. Zaznaczył, że w ostatnich 10 latach padły tam 52 konie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA