REKLAMA

Kaczyński broni rządu i PiS: Atakują nas za rzeczy, na które nie mamy wpływu

  • Autor: PAP/GP
  • 29 lutego 2016 19:38
Kaczyński broni rządu i PiS: Atakują nas za rzeczy, na które nie mamy wpływu - PiS - mówił Kaczyński - to partia "zmiany, dobrej zmiany", ugrupowanie, które chce, by Polska była sprawiedliwsza, lepiej kierowana. (fot.:twitter.com/pisorgpl)

PiS jest atakowany nie tylko za zmiany, które wprowadza, ale też za sprawy, na które nie ma wpływu - mówił w poniedziałek (29 lutego) po południu w Zambrowie (Podlaskie) prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Jako sprawę, na którą PiS nie ma wpływu, wskazał ujawnienie teczek z domu Czesława Kiszczaka.

- I dlatego potrzeba poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości jest dziś tak mocna. Właśnie dlatego, że tak bardzo nas atakują, że tak bardzo wykorzystywane są najróżniejsze preteksty, żeby nas atakować. Czy to, w gruncie rzeczy niewiele znaczące, zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, czy to nawet wydarzenia, na które nie mieliśmy żadnego wpływu, jak ujawnienie materiałów, które były przechowywane w domu, zmarłego już, eksministra spraw wewnętrznych Kiszczaka - mówił Kaczyński.

Przeczytaj: IPN w domu gen. Jaruzelskiego

- Powtarzam - to były przecież sprawy, które były całkowicie poza nami, ale i wokół tego się dzisiaj mobilizuje ludzi przeciwko nam. I powtarzam - stąd ogromne znaczenie tych wyborów, wyborów uzupełniających w skali kraju - mówił prezes PiS w Zambrowie, gdzie wspierał kampanię Anny Marii Anders - kandydatki tej partii w wyborach uzupełniających do Senatu, które odbędą się one 6 marca w okręgu nr 59, obejmującym część województwa podlaskiego.

Na spotkaniu w Zambrowie lider PiS stwierdził, że decyzje, które będą podejmować uczestniczący w tych wyborach, będą ogromnie istotnymi dla Polski, dlatego powinny być decyzjami "dobrymi, celnymi".

PiS - mówił Kaczyński - to partia zmiany, dobrej zmiany, ugrupowanie, które chce, by Polska była sprawiedliwsza, lepiej kierowana, by podjąć wielki wysiłek prawdziwego unowocześnienia naszego kraju, by Polska w relacjach międzynarodowych była podmiotem, a nie przedmiotem.

- By nie była krajem, którego obywatele byli eksploatowani jako tania siła robocza, by była o prostu w Europie, ale naprawdę. Nie tylko na mocy jakichś traktatów, tylko ze względu na swoją siłę, poziom życia obywateli, na ich realne prawa - powiedział prezes PiS.

Anna Maria Anders, kandydatka PiS do Senatu RP, źródło: facebook.com

Mówił, że program PiS jest w interesie ogromnej większości Polaków, ale nie wszystkim się podoba.

- Jest grupa ludzi, która realizację tego programu traktuje jako zagrożenie, i tu w Polsce, i na zewnątrz. Traktuje jako zagrożenie ze względu na swoje realne interesy, realne przywileje, to wszystko, co tworzy ten zły system III RP, ale także ze względu na interesy zewnętrzne, i to zarówno ekonomiczne jak i ideologiczne - powiedział Kaczyński.

O Annie Marii Anders mówił, że to ważna kandydatura.

- Bo to nazwisko, to dziedzictwo niesie ze sobą ogromny ładunek wartości, tej najlepszej polskiej tradycji w walce o wolność i niepodległość - dodał prezes PiS. Mówił o znaczeniu tej kandydatury dla relacji z Polonią. A, jak zaznaczył, Polonia jest "też wielkim zasobem dla Polski, także jeżeli chodzi o inicjatywy gospodarcze.

Sama kandydatka za najważniejsze dla regionu sprawy uznała bezpieczeństwo i budowę dróg. Ponadto - jak mówiła Anders - opowiada się za tym, żeby nasze jednostki wojskowe były większe, żeby bazy amerykańskie były na naszych ziemiach, jeżeli się uda.

- To jest dobre nie tylko dla wojska, ale to jest też praca dla ludzi - powiedziała na spotkaniu w Zambrowie.

Podobne spotkanie z wyborcami kandydatka i prezes PiS mieli wieczorem także w Mońkach.

W niedzielnych wyborach o mandat po senatorze PiS Bohdanie Paszkowskim, który objął stanowisko wojewody podlaskiego, walczyć będzie sześcioro kandydatów. Oprócz Anny Marii Anders, także: Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki - zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel" oraz Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA