REKLAMA

Kaczyński: chcemy, by polska armia się rozbudowywała

  • Autor: PAP
  • 14 października 2015 19:41
Kaczyński: chcemy, by polska armia się rozbudowywała Według Jarosława Kaczyńskiego na rozbudowie armii skorzysta polski przemysł obronny oraz mieszkańcy okolicy (fot. twitter.com/pisorgpl)

Jarosław Kaczyński zabrał dziś (14 października) głos przed bramą 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Mówił o potrzebach polskiej armii.

"Będziemy chcieli, by polska armia się rozbudowywała. Czasy są takie, że musimy mieć silną armię, silniejszą niż ta dzisiejsza, znacznie silniejszą. To będzie kosztować, ale te koszty będą wiele wnosić do naszego życia, nie tylko w militarnym aspekcie" - powiedział Kaczyński.

Korzyści dla przemysłu i mieszkańców

W jego ocenie na rozbudowie armii skorzysta polski przemysł obronny, ale nie tylko. Obecność wojska jest wsparciem dla mieszkańców okolicy. Kaczyński zwrócił uwagę, że jednostka daje m.in. miejsca pracy.

- Polski przemysł w wielu wypadkach, może nie zawsze, może uczestniczyć w wielkim przezbrojeniu, które jest w tej chwili planowane, ale które powinno być zrobione w sposób właściwy - podkreślił.

Pieniądze na armię są potrzebne

- Wydatek 132 miliardów złotych to jest dla Polski wydatek duży, ale potrzebny. Powiem więcej, być może trzeba wydać jeszcze większą sumę, ale to musi być robione tak, aby korzystał na tym polski przemysł i gospodarka - dodał.

Kaczyński mówił też o obecności sił NATO w Polsce. - Dobrze, żeby w Polsce były bazy NATO, ale do tego droga pewnie dość daleka - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA