REKLAMA

Kaczyński do PO po słowach Neumanna: macie fałszywą świadomość

  • Autor: PAP
  • 18 listopada 2015 20:13
Kaczyński do PO po słowach Neumanna: macie fałszywą świadomość Macie fałszywą świadomość, nie pamiętacie, jak to w ramach wolności, ABW wkraczała, żeby likwidować stronę, która atakowała prezydenta - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

Macie fałszywą świadomość, nie pamiętacie, jak to w ramach wolności, ABW wkraczała, żeby likwidować stronę, która atakowała prezydenta - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński zwracając się do PO po wcześniejszym wystąpieniu szefa klubu Platformy Sławomira Neumanna.

"Kiedy słuchałem szanownego pana przewodniczącego, to zastanawiałem się sięgając do swojego dawnego zawodu - zajmowałem się teorią prawa, dzisiaj to się nazywa filozofią prawa, też trochę socjologią - nad pojęciem fałszywej świadomości" - mówił Kaczyński, który zabrał głos po wystąpieniu szefa klubu PO.

"Z tego, co pan tu mówił, wynika, że pan i pańskie środowisko tych ośmiu lat nie dostrzegło. Nie pamiętacie, jak to w ramach wolności, ABW wkraczało, żeby likwidować stronę, która atakowała prezydenta (Bronisława Komorowskiego). Nie pamiętacie, jak zwarte odziały policji ingerowały na stadionach, żeby napisy przeciwko samemu panu premierowi Tuskowi likwidować - mówił Kaczyński zwracając się do PO. "To była wolność" - ironizował.

Szef PiS mówił, że za czasów rządów PO zdarzało się również, że w takim mieście jak Olsztyn nie można było wynająć sali na jego spotkanie. "Też oczywiście w ramach demokracji" - ironizował. "To jest szanowny panie przewodniczący Rosja, to jest Putin. To można mnożyć. Ja rozumiem, że wy macie świadomość fałszywą, bo reprezentujecie pewne interesy, także własny status. Nie przesadzajcie" - powiedział Kaczyński.

Po tym wystąpieniu głos zabrał w trybie sprostowania Neumann. "Panie prezesie, z całym szacunkiem, ale mówienie o wolności (...) i o prawdzie, i jednocześnie kończenie zdania, że 'zmienimy wolne media', media podległe wam, naprawdę jest dużą parabolą umysłową" - powiedział szef klubu PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA