REKLAMA

Kaczyński i Szydło na Wawelu. Kilkadziesiąt osób blokowało wjazd

 • Autor: PAP/jm
 • 18 grudnia 2016 19:43
Kaczyński i Szydło na Wawelu. Kilkadziesiąt osób blokowało wjazd Jarosław Kaczyński wybrał się w niedzielę na Wawel. Kilkadziesiąt osób blokowało wjazd. (fot. Twitter/Piotr Drabik)

• Kilkadziesiąt osób blokowało w niedzielę wieczorem (18 grudnia) wjazd polityków PiS na Wzgórze Wawelskie.
• Skandowali m.in. "Wolność, równość, demokracja", 'Solidarni z opozycją".
• Kilkanaście osób usiadło na podjeździe, potem niektórzy z nich się położyli. Zostali usunięci siłą przez policjantów.

Politycy PiS, m.in. premier Beata Szydło, wjechali na Wawel w kolumnie samochodów przez "Bramę Herbową" a nie, jak zwykle się to dzieje, od strony ul. Bernardyńskiej. Kiedy znaleźli się za bramą demonstranci skandowali: "Tchórz, tchórz, tchórz".

Wcześniej kilkadziesiąt osób blokowało możliwość wjazdu na wzgórze wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Demonstrujący wznosili okrzyki: "Solidarni z opozycją", "Hańba", "Do dymisji". Protestujący stali przed maską samochodu. Wjazd ostatecznie umożliwili wicemarszałkowi policjanci, a sami demonstrujący zdecydowali: "Przepuszczamy go".

- Cała Polska wie, jaki jest powód. Nie dopuścimy do tego, żeby była łamana konstytucja, żeby demokracja była w coraz gorszym stanie - mówił dziennikarzom jeden z protestujących.

Jak dodał, człowiekiem, który się do tego przyczynia, jest Jarosław Kaczyński. - Chcemy, żeby do niego dotarło, że nie wszystkim się podoba - powiedziała dziennikarzom jedna z protestujących pod Wawelem kobiet.

Każdego 18. dnia miesiąca prezes PiS Jarosław Kaczyński, w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, przyjeżdża na Wawel, by złożyć kwiaty na ich grobie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • A 2016-12-19 13:59:49
  Miesiecznica pogrzebu pary,to już przechodzi ludzkie pojęcia niedługo w każdym dniu miesiąca będzie miesięcznicznica,po prostu trzeba go stamtąd wykopać
 • gwiazda betlejemska 2016-12-19 08:28:35
  podobno samochód wiozący posła Kaczyńskiego został obrzucony jajami. Prawda czy nie?
 • Teresa 2016-12-19 05:44:48
  Te protesty to haniebna anarchia, właśnie przeciwko demokracji. PiS wygrał wybory większością głosów elektoratu i to znaczną. Ci "protestujący" działaj przeciw demokracji więc łamią prawo. Nie może być tak, że jak ja mam władzę, to jest demokracją, a jak przeciwne stronnictwo - to jest antydemokracja.
 • bkb2 2016-12-18 22:26:34
  Nie rozumie dlaczego PIS tak się tłumaczy i w jakim celu tak skacze i się odgraża...... To jest niepoważne bo mają pełną kontrolę na rządzenie i Państwo... Aby tylko PIS się nie zapętlił zbyt mocno.... Oprócz spraw w kraju, w każdej chwili może się pojawić coś ważnego za granicą a Polska niewątpliwie traci dużo na wiarygodności.... Nie jest oczywiście winą PIS ale rządzący muszą brać to pod uwagę .....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA