REKLAMA

Kaczyński na Podhalu. ”Przebudowa zakopianki do Nowego Targu”

  • Autor: PAP
  • 19 października 2015 13:55
Kaczyński na Podhalu. ”Przebudowa zakopianki do Nowego Targu” Kaczyński przekonywał, że ma odpowiednią ekipę do sprawowania władzy. Fot. facebook.com

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w Nowym Targu, że stolica Podhala musi być połączona dwupasmówką z resztą kraju. Skrytykował rząd za niezrealizowanie tej inwestycji.

Kaczyński zwrócił uwagę, że obecnie rządzący wpisali projekt realizacji na lata 2015-2023 dwupasmowej zakopianki na odcinku Lubień - Rabka, ale nie ma w tym planie dalszego odcinka Rabka - Nowy Targ.

"My to zmienimy"

To jest klasyczny błąd. Władze powołują się na to, że ten odcinek nie jest już objęty siecią ogólnoeuropejską TNT i nie może być finansowany ze środków europejskich. My musimy budować taką sieć połączeń krajowych, które będą rozwiązywały problemy społeczne, ekonomiczne, problemy realnie istniejące. Nowy Targ musi być połączony z pozostałą częścią Polski drogą dwupasmową, bo to zapewni miastu prawidłowy rozwój i wypełnianie lokalnej, ale bardzo ważnej funkcji w szczególnym miejscu kraju, jakim jest Podhale - mówił Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że Podhale to ogromny ośrodek turystyczny.

To wyjątkowo piękna ziemia, którą można określić perłą Polski. Ta perła powinna być zadbana, odpowiednio oprawiona, a niestety nie jest. Obiecuję, że my to zmienimy, jeżeli dojdziemy do władzy - przekonywał.

Kaczyński powiedział, że jeżeli w przyszłości nie powiodą się negocjacje finansowania dwupasmówki do Nowego Targu ze środków UE, to będzie ona realizowana ze środków budżetowych. Jego zdaniem wielkie inwestycje mogą być realizowane z własnych środków.

Są nawet sprawniej przeprowadzane, bo nie obowiązują tu długotrwałe procedury – powiedział.

Podał tu przykład falochronu chroniącego gazoport wybudowany bez wykorzystania środków unijnych.

Pakiet demokratyczny

Szef PiS zapowiedział też w Nowym Targu, że rząd PiS będzie chciał wprowadzić tak zwany pakiet demokratyczny, postulowany przez tą partię od wielu lat. Ma on umacniać funkcję kontrolną opozycji w parlamencie.

To będzie rząd, który nie będzie prowadził żadnych wojen. To będzie rząd, który ma wielki plan dla Polski w sferze ekonomicznej, społecznej i w sferze odnoszącej się do przemian naszego państwa, jego umocnienia i bezpieczeństwa - mówił Kaczyński.

Przekonywał, że ma odpowiednią ekipę do sprawowania władzy i zaprezentował kandydatów do parlamentu z okręgu nowosądeckiego.

Poniedziałkowa wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w województwie małopolskim rozpoczęła się w Krościenku nad Dunajcem od złożenia kwiatów na symbolicznym grobie ks. Jerzego Popiełuszki upamiętniającym jego uprowadzenie i zabójstwo przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. W poniedziałek przypada 31. rocznica tego wydarzenia. Symboliczny grób kapelana Solidarności w kształcie litery V znajduje się przy kościele Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kibic 2015-10-19 16:42:52
    Jakby sam pis policzył ile codziennie rozdaje prezentów, to by się ze wstydu spalił. Teraz tylko ufundowanie komuś lotu w kosmos może mnie jeszcze zadziwić...ale parę dni kampanii zostało, kto wie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA